Lice ve Ovacık ilçelerinde askeri üs bölgesi yakınlarında çıkan orman yangınına müdahale edilmiyor

Diyarbakır'ın Lice ilçesi ile Dersim'in Ovacık ilçesi sınırlarında bulunan askeri üs bölgelerinin yakınlarında orman yangını çıktı. Yerel kaynaklar yangınlara müdahale edilmediğini aktardı.

Lice ve Ovacık ilçelerinde askeri üs bölgesi yakınlarında çıkan orman yangınına müdahale edilmiyor
14 Eylül 2021
15:04

Lice ilçesinde askeri üs bölgesinin çevrisindeki ormanlık alanda çıkan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Ovacık ilçesinde ise bombardıman sonucu iddia edilen yangına bölgesine giden HDP'liler engellendi.

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Dersim Milletvekili Alican Önlü ve HDP İl Eşbaşkanları Nurşat Yeşil ve İbrahim Kasun, sabah saatlerinde yangının çıktığı Xezku köyüne gitmek istedi. Ancak ilçe çıkışında askerlerce durdurulan HDP’liler, “güvenlik bölgesi” gerekçesiyle gidişleri engellendi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Derkam (Duru) Mahallesi’nde ise Jandarma Karakolu’nun bulunduğu ağaçlık alanda yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, askeri üs çevresindeki ormanlık alanda yapılan atışlar sonucu yangının çıktığı ve müdahale edilmediği belirtildi.

Yayılan yangının yerleşim yerlerine yakın olması sebebiyle yurttaşların kaygılı olduğu bildirildi. (MA)

Uzmanlar mevsim geçişlerinde psikolojik duruma dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor

Mevsim geçişlerinin ruhsal ve psikolojik süreçleri olumsuz etkileyebileceğini belirten uzmanlar, depresyon belirtisi ve geçmişte intihar girişimi olanları bu dönemlerde profesyonel destek almaları yönünde uyardı.

DEDAŞ’ın sayaç taşıma uygulamasını protesto ettikleri için gözaltına alınan yurttaşlar serbest bırakıldı

Lice’de DEDAŞ ekiplerinin sayaçları direklere taşımasını protesto ettikleri gerekçesiyle evlerine düzenlenen baskınlar sonucu gözaltına alınan 7 kişi serbest bırakıldı.

Doğunun 11 ilinde 194 bin 97 abonenin elektriği kesildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 11 ilde 194 bin 97 abonenin elektriğinin geçici olarak kesildiğini açıkladı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.