MB'nin 23 Eylül'deki faiz indirim hamlesi doları tırmanışa geçirdi

Merkez Bankası’nın faiz indirimi hamlesi sonrası dolarda tarihsel yükselişler devam ediyor. Son dört gündür yeni zirveleri zorlayan dolar saat 16:33 itibariyle 9,08 lirayı da gördü.

MB'nin 23 Eylül'deki faiz indirim hamlesi doları tırmanışa geçirdi
13 Ekim 2021
16:37

Merkez Bankası’nın 23 Eylül’deki faiz indirimi hamlesinin ardından 8,80 bandıyla rekor kıran dolar, yükselişini sürdürerek 9 liranın üzerini görmüştü. Son dört gündür de zirvesini güncelleyen dolar kuru bugün 9,07’nin üzerine çıkarak bir rekor daha kırdı.

Türk Lirası ayrıca bugün negatif ayrışarak gelişen ülke para birimleri arasında dolar karşısında değer kaybeden tek para birimi oldu.

Dolarda ekim ayının ilk yarısında daha şimdiden değer kaybı yüzde 2 civarında. 2020 sonuna göre kayıp ise yüzde 22’yi aştı. 

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.