Mehmet Sincar katledildiği yerde anıldı

DEP Milletvekili Mehmet Sincar’ın katledildiği sokakta gerçekleştirilen anmada konuşan HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, faillerin belli olduğunu belirterek, "Kaç yıl geçerse geçsin, hesap sormaya devam edeceğiz" dedi.

Mehmet Sincar katledildiği yerde anıldı
04 Eylül 2020
16:51

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü, 4 Eylül 1993 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Demokrasi Partisi (DEP) Milletvekili Mehmet Sincar için katledildiği yerde anma düzenledi. Çarşı Mahallesi'nde bulunan Elma Sokağı'nda yapılan anmaya, HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, Batman Belediyesi Meclis Üyeleri ve Barış Anneleri Meclisi üyeleri katıldı. 

 

Anmada konuşan HDP Batman Milletvekili Necdet İpekgüz, Sincar'ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçmesine rağmen faillerin hale bulunmadığını söyledi. Cinayetin faili meçhul olmadığını, faillerin belli olduğunu vurgulayan İpekyüz, "Katiller cezasız kalıyor. Kim karanlık olaylara neden oluyorsa, kim nefret uyguluyorsa ve yaptıklarına bir kılıf uydurulmaya çalışılıyor, mücadele edenlere ise cezalar veriliyor. Kaç yıl geçerce geçsin hesap sormaya devam edeceğiz, mücadelelerini sürdüreceğiz" diye konuştu. 

 

Anma, Sincar'ın vurulduğu noktaya karanfiller bırakılmasıyla sona erdi. 

Memur-Sen: Açlık sınırı 3 bin 107, yoksulluk sınırı ise 8 bin 823 lira

Memur-Sen'in kasım ayı açlık-yoksulluk araştırmasına göre; yoksulluk sınırı bir ayda 228 lira, açlık sınırı ise 80 lira yükseldi. Memur-Sen, kasım ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 3 bin 107, yoksulluk sınırını ise 8 bin 823 lira olarak hesapladı. Kasımda en çok LPG, mazot ve uçak bileti fiyatı arttı. Fiyatı en çok yükselen gıda ürünü ise yüzde 24,81 ile patlıcan oldu.

Diyarbakır'da sağlıkçılar, 'İnsanca yaşamak, insanca çalışmak' için iş bıraktı

Amed Sağlık Platformu üyeleri, hastanelerde bir günlük iş bıraktı.

'Bir çocuğun maddi sebeplerden dolayı ölüm riskiyle karşı karşıya gelmesi kabul edilemez'

İstanbul'da Y.M.G.'ye doğumundan 1 ay sonra 'Kistik Fibrozis' tanısı konuldu. 3 yaşındaki çocuğun, Ivacaftor etken maddeli ilacı kullanmasının zorunlu ve hayati önem taşıdığı belirtildi. İlacın yurt dışından getirilmesi gerektiği ve tek dozunun yıllık maliyetinin 300 bin dolar olduğu öğrenilirken, aile SGK tarafından karşılanmasını talep etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.