Mevlüde Hoca’yı öğrencileri unutmadı

17 Şubat 2020 yılında yaşama veda eden Diyarbakır’ın efsanevi öğretmeni Mevlüde Tütenk, ölümünün birinci yıldönümünde öğrencileri tarafından Yeniköy mezarlığındaki mezarı başında anıldı.

Mevlüde Hoca’yı öğrencileri unutmadı
18 Şubat 2021
12:23

(HABER MERKEZİ) Mezun olduğu Ziya Gökalp Lisesi’nde yaklaşık 38 yıl tarih öğretmenliği yapan ve 2005 yılında emekliye ayrılan Mevlüde Tütenk, öğretmenlik yaşamı boyunca binlerce öğrencinin hayata atılması için eğitimleri noktasında emek sarf etti. Yetiştirdiği öğrenciler arasında bu gün bile tanınan bakan, milletvekilleri, vali, iş insanları, yazar, hekim ve eğitimci bulunuyor. 

Eski öğrencilerine şu meslekten, bu meslekten, filanca kariyerden diye ayrım yapmayan, amiyane tabiriyle sırtı kalın aba’sı berk diye “torpil” geçmeyen ve öğrencilerinin kimilerince “Haci Ana”, kimilerince de “Deli Mevlo” olarak ifade edilen, “hocaların hocası” olarak da takdir gören Mevlüde Tütenk geçtiğimiz yıl 17 Şubat 2020 tarihinde vefat edip Diyarbakır Yeniköy mezarlığına öğrencilerinin omuzlarında defin edilmişti.

Mevlüde Tütenk’in ölüm yıldönümünde öğrencileri günler öncesinden iletişim zinciri kurarak hocalarının mezarı başında buluşup anılarını yad etti.

1972 senesi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi'nin efsane hocası Mevlüde Tütenk 

Bakan Koca vaka sayıları artan ve azalan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı artan ve azalan illeri sosyal medya hesabından paylaştı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Sağlı Bakanı Koca haftalık vaka haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarını paylaştı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.