Moody's'ten Türkiye için varlık riski uyarısı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Nijerya, Türkiye ve Kolombiya için varlık riski uyarısında bulunuldu.

Moody's'ten Türkiye için varlık riski uyarısı
26 Temmuz 2021
13:54

Moody's, gelişen ülke bankalarının varlık risklerine ilişkin rapor yayımladı. Raporda; varlık risklerinin en fazla artması beklenen ülke Nijerya olarak gösterildi. Bu ülkeyi Türkiye ve Kolombiya’nın izlemesinin beklendiği vurgulandı. Kuruluşun 20 Temmuz'da açıklanan bir rapora dayandırdığı bugün tarihli özet değerlendirmede, gelişen ülke bankalarının varlık riski trendlerinin farklılıklar göstermesinin beklendiği belirtildi.

Moody’s, regülasyon gevşetme tedbirlerinin kaldırılmasının, sorunlu kredileri 2021 sonuna kadar Nijerya’da 300, Kolombiya’da 130, Türkiye’de ise 100 baz puan artıracağı tahmininde bulundu. Moody’s, yavaşlayan kredi büyümesi ile artan yeniden yapılandırmaların, Türkiye’deki hesaplamaları etkilemesinin beklendiğini belirtti.

Su sorunu yaşayan çiftçilerden eylem

Su sıkıntısı nedeniyle ürünlerinin çürüdüğünü belirten çiftçiler, sulama kanalının suyunu kesti.

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.