Narbel işçilerinin emek direnişinde anlaşma sağlandı

Grev kararı alan NARBEL işçileri, yüzde 30 zam üzerinde anlaşmaya vararak, Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladı.

Narbel işçilerinin emek direnişinde anlaşma sağlandı
11 Haziran 2021
11:36

İzmir Narlıdere Belediyesi’ne bağlı Narbel Şirketi bünyesinde çalışan işçiler, toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamadığı için 11 Haziran'da greve kararı aldıklarını duyurdu. Alınan grev kararının ardından dün gece saatlerinde belediye ve şirket yönetimi arasında toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda anlaşmaya varıldı ve imzalar atıldı. 

Yapılan Toplu İş Sözleşmesi’ne (TİS) göre, işçilerin ücretlerine yüzde 30 zam yapıldı. Günlük yevmiyeleri 138 TL olan işçilerin 143-147 TL arasında artış yapıldı. Ayrıca iş güçlüğü 75 TL, günlük yemek parası TL, yıllık yakacak ücreti ise 50 TL oldu. 

Sözleşmenin imzalanmasına ilişkin konuşan Belediye-İş İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Metin Şanlı, "Beklentimiz tam olarak karşılanmazsa da sözleşme başarılı oldu. Arkadaşlarımız aylardır mücadele etti. Onların talebi üzerine masada anlaşma sağlandı, imzalar atıldı. Arkadaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

Tanrıkulu Adalet Bakanı Gül'e seslendi: Bu yargılamanın kayıtlarını izlemeli

Kobani Davası’ndaki gözlemlerini aktaran CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e seslendi.

2021 Pulitzer Ödüllerini kazananlar açıklandı

ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesinin yönettiği Pulitzer Ödülleri’nin 105.sinde kazananlar açıklandı.

Iğdır’da kayısı sezonu başladı

Doğu Anadolu Bölgesinin Çukurovası olarak bilinen Iğdır’da sarı altın olarak adlandırılan coğrafi işareti alınan kayısı sezonu başladı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.