Nusaybin Devlet Hastanesi'nde mobbing, tehdit ve baskı

 SES Mardin Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlık personellerinin tehdit, baskı ve mobbing uygulamalarına maruz kaldığını açıkladı. 

Nusaybin Devlet Hastanesi'nde mobbing, tehdit ve baskı
16 Temmuz 2021
10:23

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mardin Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlık personellerinin tehdit, baskı ve mobbing uygulamalarına maruz kaldığını duyurdu. SES'ten yapılan açıklamada, sağlık personellerinin ağır iş koşullarının yanı sıra yöneticilerin haksız ve hukuksuz uygulamalarına, baskı ve mobbinge maruz kaldıkları belirtildi. Hastanedeki yöneticilerin sağlık emekçilerini, "Seni en kötü birime veririm, birim değişikliği talep ederseniz de ya vereceğimiz birimde çalışırsınız ya da istifa ederseniz" şeklinde tehdit ettiği kaydedilen açıklamada, "Çalışma birimlerinin ve nöbet listelerinin değiştirilerek keyfi ve haksız uygulamalarda bulundukları bilgisine sahibiz" denildi. 

Hastanede liyakatsiz yöneticiler olduğu ifade edilen açıklamada, şunlara yer verildi: "Sadece siyasi kişilerin veya yandaş sendikanın referansı ile yöneticilik makamını işgal edenlere buradan bir kez daha sesleniyoruz. Yönetici olmak için herhangi bir liyakata sahip olmadığınızın ve derin bir yönetememe hali yaşadığınızın farkındayız. Çoğunuzun liyakatı esas alınacağı günlerde o makamlarda olamayacağınızı biz de biliyoruz. Ancak şunu da unutmayın ki, biz sağlık emekçileri olarak, bu beceriksizliğinizi örtbas etmek için sağlık emekçileri üzerinde kurmaya çalıştığınız baskıya asla boyun eğmeyeceğiz. Nusaybin Devlet Hastanesi özelinde, bütün sağlık kurumları yöneticilerine sesleniyoruz. Kullandığınız bu tehditkâr dilden ve baskıcı uygulamalardan hemen vazgeçin. Yönetemiyorsanız, görevi bırakma erdemini göstermenizi bekliyoruz. Yetkililerin, bu zorlu pandemi sürecinde her şeyini ortaya koyan sağlık emekçileri üzerinde baskı yapan yöneticiler hakkında gerekli işlemleri yapmasını bekliyor ve SES olarak bu konunun takipçisi olacağımızı buradan belirtiyoruz."

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.