Oktay Akbal 1. Edebiyat Ödülü verildi

Oktay Akbal 1. Edebiyat Ödülü verildi
07 Nisan 2021
07:41

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez verilen “Birinci Oktay Akbal Edebiyat Ödülü”nün bu yılki sahibi 2020’de Oğlak Yayınları'ndan çıkan “Canım Ada” kitabıyla şair-yazar Adil İzci’nin oldu.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, PEN Türkiye Başkanı Zeynep Oral ile Hikmet Altınkaynak, Ayşe Sarısayın, Doğan Hızlan ve Ruken Kızıler’den oluşan seçici kurul değerlendirmelerini online olarak belirledi.

Seçici kurul, "Adil İzci, ‘Canım Ada’ adlı kitabında Heybeliada’daki doğal yaşama ve adalılara ilişkin gözlem ve izlenimlerini, geçmişle de bağlantı kurarak öyküleştirmekteki ustalığı, dile gösterdiği özen, yalın ve içtenlikli anlatımı nedeniyle ödüle değer bulunmuştur” dedi.

Ödüle layık görülen edebiyatçı Adil İzci; Edebiyatçılığının yanında Dil Derneği üyesidir.

Gökçe Bilgin’den ilk kitap

Oggito ve Bianet sitelerinde denemeleri, öyküleri yayınlanan Gökçe Bilgin’in İletişim Yayınlarında ilk romanı “Porselen Bir Mevzu” ismiyle geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Dicle Kültür ve Sanat Derneği 20 Mayıs'ta yüz yüze eğitime başlayacak

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde geçtiğimiz yıl kurulan Dicle Kültür ve Sanat Derneği, 5 aylık online kursların ardından Mayıs ayında yüz yüze kurs çalışmalarına başlayacak.

Diyarbakır ‘Hafıza Odası’ için hazırlanıyor

5 Haziran’da ressam Ahmet Güneştekin'in “Hafıza Odası” sergisiyle yeniden açılışı gerçekleşecek olan Mardinkapı’daki Keçi Burcu çevresindeki peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları hızlandırıldı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.