Özgentürk ve Cumhuriyet'e 'özür' çağrısı

Diyarbakır Emek ve Demokrasi Platformu, uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra yaşamına son veren İpek Er’e ilişkin kaleme aldığı yazı nedeniyle Işıl Özgentürk ve Cumhuriyet Gazetesi’ni Batman halkından özür dilemeye çağırdı.

Özgentürk ve Cumhuriyet'e 'özür' çağrısı
03 Eylül 2020
17:44

Diyarbakır Emek ve Demokrasi Platformu, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Işıl Özgentürk’ün Batman'da uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra yaşamına son veren İpek Er’e ilişkin kaleme aldığı yazı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Işıl Özgentürk’ün gerçeklikten uzak, bölge halkına kin kusan, vicdanları yaralayan, yalan dolan söylemlerle, kendince tespitlerde bulunduğu belirtilen açıklamada, “Bu anlayış bölgemize adım atmamış, sahillerdeki sırça köşklerinde bölgeyi gören, üstenci, kibirli ve hastalıklı beyinlerin bakış açısıdır” ifadeleri kullanıldı.

Işıl Özgentürk ve Cumhuriyet Gazetesi’nin bu yüzden Batman halkından özür dilemesi istendi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Ancak bu skandal yazıdan sonra Işıl Özgentürk'ün kaleme aldığı ikinci yazıda ise özrü kabahatinden daha büyüktü. Cumhuriyet Gazetesi’ne çağrıda bulunuyoruz. Bu yazar ile yollarınızı bir an evvel ayırmanız gerekiyor. Aksi halde sizler de bu olayın ortağı olarak anılacaksınız.” 

Platform, bölge halkına yapılan bu hakaret karşısında demokrasi güçlerine tepkilerini göstermeleri çağrısında da bulundu. 

Mahkeme: Bir çocuğun maddi sebeplerden dolayı ölüm riskiyle karşı karşıya gelmesi kabul edilemez

İstanbul'da Y.M.G.'ye doğumundan 1 ay sonra 'Kistik Fibrozis' tanısı konuldu. 3 yaşındaki çocuğun, Ivacaftor etken maddeli ilacı kullanmasının zorunlu ve hayati önem taşıdığı belirtildi. İlacın yurt dışından getirilmesi gerektiği ve tek dozunun yıllık maliyetinin 300 bin dolar olduğu öğrenilirken, aile SGK tarafından karşılanmasını talep etti.

MB Başkanı Kavcıoğlu: 16 Aralık’taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığı arttı

Merkez Bankası (MB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında 16 Aralık'taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığının arttığını söyledi.

Haftaya 13,71 TL ile başlayan dolar tekrar 13,80 TL seviyesine çıktı

MB’nin müdahale ettiği döviz kurunda gerileme kısa sürerken, dolar haftaya 13,71 Euro ise 15,56 TL’den başladı. Saat 09:36 itibariyle dolardaki artış 13.80 TL'ye yükseldi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.