Öznur Opçin Yaralı Taşlar'ın serüvenini anlattı

Yazarımız Öznur Opçin, Wejegeh Amed | Diyarbakır Edebiyat Evi’nde edebiyat tutkunlarının katılımıyla ilk romanı olan Yaralı Taşlar’ı anlattı.

Öznur Opçin Yaralı Taşlar'ın serüvenini anlattı
22 Haziran 2021
09:39

Kitabının; Günlükler ve Kısa Notlar üzerinden uzun zaman dilimini kucaklayan bir yazım serüveni yaşadığını anlatan yazar Opçin; “İstanbul’dan Diyarbakır’a gelirken bir tren kompartımanında başlayan serüvenin, sonrasında Diyarbakır’la örtüşen hikayesi çok serencamlı” dedi.

Okurların sorularını da yanıtlayan Öznur Opçin; “Güçlü kadınlar bir başına da olsa dirençle ayakta kalmayı başaran roman kahramanı kadınlar üzerinden bir anlatıyı tercih ettim” dedi.

Yazar, söyleşinin ardından Yaralı Taşlar kitabını okurları için imzaladı. (KÜLTÜR SANAT)

TİHV: Adli Tıp Kurumu, ideolojik raporlar veriyor

TİHV Diyarbakır İl Temsilcisi Murat Aba, hastanelerin "cezaevinde kalamaz" raporlarına rağmen hasta tutukluları tahliye etmeyen ATK'nin bilimsel olmayan ideolojik raporlar verdiğini söyledi.

Meksika'da havai fişek fabrikasında patlama: 6 ölü, 18 yaralı

Meksika'nın Puebla kentindeki kaçak olarak faaliyet gösteren bir havai fişek atölyesinde patlama meydana geldi. Patlamada 6 kişi yaşamını yitirdi, 18 kişi yaralandı.

Türkiye ile Katar arasında 15 yeni anlaşma imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'la yapılan 15 yeni anlaşmayı hatırlatarak, "Önümüzdeki süreçte her alanda işbirliğimizi genişleteceğiz" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.