Öznur Opçin'in ilk kitabı Yaralı Taşlar yayımlandı

Gazetemizin yazarı Öznur Opçin’in İlk kitabı “Yaralı Taşlar” romanı yayımlandı.

Öznur Opçin'in ilk kitabı Yaralı Taşlar yayımlandı
10 Haziran 2021
11:10

Öznur Opçin'in ilk romanı olan Yaralı Taşlar kitapçılarda yerini alarak okuyucuyla buluştu.

İstanbul’da başlayıp Diyarbakır’da devam eden romanın hikâyesi, yazarın akıcı dili, özenli sözcük seçimi ve bütünlüklü kurgusuyla yazın dünyasına güçlü bir giriş yapmasını sağlıyor. Hüzünle sevincin, ayrılıkla kavuşmanın, acıyla mutluluğun diyalektiğini özgün sözcükleriyle okuyucularına sunan yazar Opçin, uzak kaderlerin erişilebilir olduğunu gösterirken aynı zamanda yaşanılan anın pamuk ipliği misali birbirine bağlı olduğunu yalın bir dille anlatıyor. 

Yazar Opçin kitaba ilişkin şunları ifade ediyor: " Bir doğum sancısıydı, bir doğuştan varoluştu. Düşe kalka harf harf yürüdüm. Adımlarım  büyüdükçe  kendimi gördüm.  Tutundum içimin kuyularına göğe tebessümler  savurdum. Bıkmadan,  bırakmadan  umudun yakasını yaralı taşlar ile konuştum. Ve o taşların  fısıltısı beni ben yaptı. Yaralı Taşlar ilk göz ağrım. Yeryüzüne bende varım çığlığım. Yaralı Taşlar çığlık çığlığa gün doğumuyla yeryüzüne tutunup okunmayı bekler"

Kitabı yayımlayan Lis Yayınevi ise "Yazın dünyasına güçlü bir kalemin bir solukta okuyup bitireceğiniz eserini okuyucularımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz. yazarımız özgün, akıcı üslubu ve sözcük seçimindeki hüneri ve evrenselliğiyle çok yakın bir zamanda ulusal ve uluslararası edebî mecralarda hak ettiği yeri, saygınlığı kazanacaktır. Bilimden sanata, teokrasiden demokrasiye, ekolojiden kapital sisteme, şehirliden köylüye, aydın insandan zahit olana daha birçok alanda araştırmaları, bilgi ve gözlemleriyle son derece güçlü betimlemeler sunarken, karakter ve psikolojik analizleriyle de yarattığı kurmacaya okuyucuyu dâhil ederek keyifli bir okuma sağlıyor" ifadelerine yer verdi.

Evini atölye olarak kullanan ressam, 48 yıldır Türkiye’nin demokrasisizliğini resmediyor

Türkiye’nin “Demokrasisizlik” tarihini çizdiğini söyleyen ressam Ramazan Soğukpınar, Roboski, Şengal, Halepçe ve Ankara Gar katliamları gibi birçok olayı resmetti. 

CHP'li Erol tepkiler üzerine Ana Fatma'daki tableti kaldırdı

Ana Fatma Ziyareti’ne isminin yazılı olduğu tableti asan CHP’li Gürsel Erol, gelen tepkiler üzerine mermer tableti kaldırmak zorunda kaldı. 

DAM Başkanı Yeşilgöz: Dersim’in kutsal mekanları reklam amaçlı olarak kullanılıyor

CHP’li Gürsel Erol’un “peyzaj” çalışması adı altında Ana Fatma Ziyareti’nin doğal dokusunu bozduğunu belirten DAM Başkanı Selman Yeşilgöz, inanç merkezlerinin reklam aracı olarak kullanılacak yerler olmadığını söyledi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.