Öztrak, ekonomik buhrandan çıkış için program açıklanmasını istedi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası'nın faizi 200 baz puan artırması üzerine "Ama bu yetmez buhranı çözmek için ayakları yere basan ekonominin içsel dayanıklılığını artıracak reformlarla desteklenen 'Orta Vadeli Programı' açıklayın" çağrısı yaptı.

Öztrak, ekonomik buhrandan çıkış için program açıklanmasını istedi
24 Eylül 2020
15:48

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faizi 200 baz puan artırması üzerine "Ama bu yetmez buhranı çözmek için ayakları yere basan ekonominin içsel dayanıklılığını artıracak reformlarla desteklenen 'Orta Vadeli Programı' açıklayın" çağrısı yaptı. 

TCMB, Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından 8.25 olan politika faizini 10.25'e yükseltmesi üzerine 2 yılın sonra ilk kez faiz artırımına gidilmiş oldu. CHP Sözcü Faik Öztrak, da faiz oranlarını 2 puan artırmasını değerlendirdi. Öztrak, TCMB'nin konvansiyel politikalara döndüğünü ve krizi çözmek için yeterli olmadığını belirterek, "Ayakları yere basan ekonominin içsel dayanıklılığını artıracak reformlarla desteklenen Orta Vadeli Programı açıklayın" dedi. 

Öztrak'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle: 

"Reislerinin kerameti kendinden menkul ekonomi teorileri çöktü, TCMB konvansiyonel politikalara döndü. Ama bu yetmez buhranı çözmek için ayakları yere basan ekonominin içsel dayanıklılığını artıracak reformlarla desteklenen Orta Vadeli Programı açıklayın." (anka)

Van’ın otlu peynirinin kilosu 65 TL'ye çıktı

Ekonomik kriz, kuraklık, yayla yasakları ve TL'nin değer kaybı sonrası Van’ın otlu peynirinin kilosu 65 TL'ye çıktı.

TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı: Yıllık enflasyon yüzde 19,89'den yüzde 21,31'e yükseldi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

IMF Başkanı Georgieva'dan 'korkunç 2022' uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF), birçok ülkenin gelecek yıl 'korkunç bir krizle' karşı karşıya olduğunu ve bazı ekonomilerin çökebileceğini söyledi. IMF Başkanı Georgieva, ‘2022'nin çok daha zorlu olacağına şüphe yok’ dedi

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.