Öztrak: Yunanistan’da yangına geç müdahale edildiği için yöneticiler özür diliyor, bizde ise herkes yerli yerinde

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, çeşitli temaslarda bulunmak için memleketi Tekirdağ'a gitti. Öztrak, yaptığı açıklamalarda Türkiye ve Yunanistan’daki yöneticilerin orman yangınlarına yetersiz müdahaleyle ilgili tavırlarını kıyaslayarak, "Yunanistan’da yangına geç müdahale ettikleri için Miçotakis çıktı, Yunan halkından özür diledi. Bizde büyük bir pişkinlikle herkes yerli yerinde oturuyor” ifadesini kullandı.

Öztrak: Yunanistan’da yangına geç müdahale edildiği için yöneticiler özür diliyor, bizde ise herkes yerli yerinde
10 Ağustos 2021
11:39

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere memleketi Tekirdağ’a gitti. Burada ANKA Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Öztrak, onbinlerce hektar ormanın yanmasına ve binlerce yurttaşın mağdur edilmesine sebep olan orman yangınlarına yönelik müdahaleyi değerlendirdi. 

Türkiye ve Yunanistan’daki yöneticilerin orman yangınlarına yetersiz müdahaleyle ilgili tavırlarını kıyaslayan Öztrak, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in yangınlara geç müdahale edildiği için Yunan halkından özür dilediğini anımsatarak şunları söyledi: 

“Bugün sabah uyandım, Yunanistan’da olup bitene baktım. Yunanistan’da da yangın oldu. Önce yangına geç müdahale ettikleri için Miçotakis çıktı, Yunan halkından özür diledi. Ondan sonra Meclis’ten 500 milyon avroluk bir ek bütçe çıkardılar. O da yetmedi, Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı, yangınla ilgili helikopterleri zamanında hazır edemediği için istifa etti. Bir de bizde olup bitene bakın; bizde büyük bir pişkinlikle herkes yerli yerinde oturuyor.

Buradan bir kez daha söylüyorum. Bu yangına zamanında müdahale edilmediği için Erdoğan, Erdoğan şahsım hükümeti milletten özür dilemelidir. Derhal doğru düzgün ek bütçe yapılmalıdır. Meclis’e doğru bilgi verilmelidir ve son olarak yangına geç müdahale etmenin sorumluları kimse hepsi istifa etmelidir”

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.