Pakdemirli: 160 yangın kontrol altında, 5 ilde 14 yangın devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 8 günde 34 ilde çıkan 160 orman yangınının kontrol altına alındığını, 5 ildeki 14 yangının ise devam ettiğini açıkladı.

Pakdemirli: 160 yangın kontrol altında, 5 ilde 14 yangın devam ediyor
04 Ağustos 2021
10:38

Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından, "34 ilde 160 yangın kontrol altına alındı. Ormanın kahramanlarının 5 ilde, 14 farklı yangınla olan mücadelesi durmadan devam ediyor" notuyla ülkenin çeşitli yerlerinde çıkan yangınlar hakkında son bilgileri verdi.

Pakdemirli’nin, 28 Temmuz - 4 Ağustos arasında çıkan yangınlara ilişkin verdiği bilgilere göre; Manavgat ve Gündoğmuş'taki 21 yangından 2’si devam ediyor. Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere, Yılanlı, Seydikemer'de çıkan 14 yangından da 7’si sürüyor. Aydın'ın Karacasu ilçesindeki 1 yangın, Isparta'nın Sütçüler ve Eğirdir ilçelerindeki 2 yangın, Denizli'nin Tavas ve Güney ilçelerindeki 2 yangın da henüz kontrol altına alınabilmiş değil.

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.