Papa Erbil'e geçti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Erbil Havalimanı’nda Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

Papa Erbil'e geçti
07 Mart 2021
10:43

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, sabah saatlerinde Kürdistan Bölgesel Yönetimini ziyaret etmek için Erbil Uluslararası Havalimanı’na indi. Papa’yı havalimanında  Kürdistan Bölgesel  Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani’nin yanı sıra çok sayıda bürokrat ve siyasetçi tarafından karşılandı.

Erbil Havalimanı'nın girişinde Kürtçe ve Süryanice  söylenen dini ezgilerle karşılanan Papa’yı, VİP salonu girişinde ise ellerinde zeytin dalları ve hurmayla çocuklar karşıladı.

Merkel: Bir ülkede AİHS tehlikedeyse bu Avrupa Konseyi açısından alarm olmalıdır

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa Konseyi üyelerini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını "hızlı ve kapsamlı bir şekilde" uygulamaya çağırdı.

Rusya ile Bulgaristan arasındaki restleşme devam ediyor

Rusya, Bulgaristan'ın geçtiğimiz ay Moskova Büyükelçiliği'nin 2 çalışanını "istenmeyen kişi" ilan etmesine yanıt olarak Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliği'ndeki 2 diplomatı sınır dışı etme kararı aldı.

Eski Cumhurbaşkanı, şimdi internette iş arıyor

Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı ve Nobel Barış Ödülü sahibi Lech Walesa, emekli maaşının 6 bin zloti olduğunu ve eşinin ise her ay 7 bin zloti harcadığını belirterek, internette iş aradığını ve iş ilanında 20 bin zloti maaş istediğini kaydetti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.