Papa Francis'in yapay zeka korkusu: Ayaklanmaması için dua edin

Ruhani lider Papa Francis, gelecekte yapay zekanın insanlığa karşı ayaklanmaması için Hıristiyanları dua etmeye çağırdı.

Papa Francis'in yapay zeka korkusu: Ayaklanmaması için dua edin
08 Kasım 2020
08:37

Papa Francis, yapay zekanın insanlığa karşı ayaklanmaması için Katolik cemaatini dua etmeye çağırdı. Dünya Çapında Dua Ağı'nın açıkladığı aylık dua niyetinde, Katolikler yapay zekanın insanlığa karşı ayaklanmaması için dua etmeye davet edildi. Papa Francis, gelişmiş robot teknolojisinden kaynaklanabilecek eşitsizlik artışına karşı yapay zekanın bunun yerine herkes için çalışması çağrısında bulundu. Papa “Yaşadığımız çığır açan değişimin merkezinde yapay zeka var” diyen Papa Francis, “Robotik, kamu yararına katılırsa daha iyi bir dünyayı mümkün kılabilir” dedi. 

Amerikalı teknoloji şirketi Yahoo sansür nedeniyle Çin'den çekildi

Yahoo, artan kısıtlamalar nedeniyle Çin’deki faaliyetini sona erdirdiğini bildirdi. Yahoo’dan yapılan açıklamada, şirketin ‘özgür ve açık internete’ bağlı kalınmaya devam edeceği vurgulandı.

NASA: Güneş patlamaları uydu iletişimini etkileyebilir

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi (NOAA), bu hafta, GPS ve iletişim uydularını etkileyebilecek bir güneş patlaması yaşanacağını açıkladı.

Instagram’da link paylaşma sınırlaması kaldırıldı

Instagram, tüm kullanıcıların artık Instagram Hikayeler'deki Link Etiketi özelliğine erişebileceğini duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.