Personelin ruh halini bildiren Moodbeam Bileklik geliştirildi

İngiltere'de geliştirilen ve egzersiz yaparken nabzı gösteren saatlere benzeyen Moodbeam adlı bir cihaz, personelin ruh halini gösterecek biçimde tasarlandı. Mobil ve web ara yüzüne bağlanan Moodbeam’ın üzerinde sari ve mavi renkte iki düğme bulunuyor. Personeller bu düğmelere basarak yöneticilerine ruh hallerini bildiriyor.

Personelin ruh halini bildiren Moodbeam Bileklik geliştirildi
18 Ocak 2021
15:27

Cihazın üzerinde bulunan mavi düğme üzgün, sarı düğme ise mutlu ruh halini bildiriyor. Yöneticiye mesaj olarak giden bu bildirimler sayesinde personelin ruh hali hakkında bilgi edinilmiş oluyor. Yöneticiler, önlerindeki panelde internet üzerinden tüm hafta boyunca çalışanların isimlerini ve ruh halini bu sayede görebiliyor. Ancak, bu bilekliğin kullanıldığı işletmelerde çalışanlara bunu takma zorunluluğu getirilmiyor.

Moodbeam'in kurucularından Christina Colmer McHugh, cihazın fikrini okulda sorunlar yaşayan kızıyla ilişkisinden esinlenerek geliştiğini aktarıyor.

Pandemi döneminde evden çalışan personellerin ruh sağlını izlemek isteyen şirketlerin kullanımı için geliştirilen bu cihaza dair McHugh, şöyle diyor. “İşletmeler, artık fiziksel olarak çalışanların ruh halini göremiyor. Ama bu sistemle bir yönetici, telefonunu kaldırmadan 500 kişiye birden 'İyi misiniz?' diye sorabiliyor. Çalışanlar patronlarına nasıl hissettiklerini bu yolla söyleme fikrine nasıl bakar diye düşündük ve çoğunun buna olumlu baktığını gördük. Yaptığımız denemelerden sonra kimliklerin gizli kalması yerine açık olmasına karar verdik. Çünkü insanlar kimliklerinin belli olmasını istiyor."

İnsan Kaynakları yazılım şirketi Employment Hero tarafından yapılan bir araştırma, İngiltere'deki küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışanların dörtte birinin, pandemi sırasında daha fazla akıl sağlığı desteği istediğine işaret ediyor.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu

ABD, 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarını “Çin'de devam eden insan hakları ihlalleri” gerekçesiyle diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu. 

Reuters muhabirinin Çavuşoğlu'na sorduğu soru gündem oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşıyla düzenlediği basın toplantısında Reuters'ın muhabirinin sorduğu soru gündem oldu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.