Poyraz'a hakaret eden 15 kişi hakkında suç duyurusu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü binasına 17 Haziran'da silahlı saldırıda bulunan Onur Gencer parti çalışanı Deniz Poyraz'ı katletti. Poyraz’ın katledilmesinin ardından bazı sanal medya hesaplarından Poyraz ve ailesine yönelik ırkçı ve hakaret içeren paylaşımlar yapıldı. Dava avukatlarından Türkan Aslan Ağaç, 15 kişiyi tespit ederek bunlar hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

Poyraz'a hakaret eden 15 kişi hakkında suç duyurusu
09 Kasım 2021
10:58

Katliamın ardından Poyraz ve ailesine bazı hesaplardan ırkçı ve saldırgan paylaşımlar yapıldığını belirten Ağaç, "Katliamın yapılmasından ve olayın basın organları ve sanal medya platformlarında duyurulmasının ardından, pek çok twitter, instagram ve facebook hesabından hızla ve yaygın biçimde paylaşımlar yapılarak, hashtag'ler oluşturularak katliam ve fail övülmüştür. Saldırgan Onur Gencer'in, aylar öncesinden planladığı katliamı gerçekleştirmesinin en güçlü dayanak noktalarından biri, arkasında hizalanacağını bildiği ırkçı siyasal ve toplumsal destektir” dedi.

Ağaç, sosyal medya hesapları üzerinden bu tarz paylaşımları yapan çok sayıda kişiyi tespit ettiklerini belirterek, “İnsani değerlerden nasibini alamayan, içlerindeki karanlığı ve çirkinliği topluma yaymaya çalışan bu kişiler hakkında şikayet dilekçeleri hazırlanmış ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilmiştir. Bu kişiler hakkında yürütülen soruşturmanın da takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşmak isteriz " ifadelerinde bulundu.

MEB'den illere ana sınıfı genelgesi: Köylerde 5 çocuk için ana sınıfı açılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yaptı. Düzenlemeye göre, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılabilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı 10’dan 5’e düşürüldü.

ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu

ABD, 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarını “Çin'de devam eden insan hakları ihlalleri” gerekçesiyle diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu. 

4 ilde miting yapacak olan KESK: Türkiye'de ILO sözleşmesine göre asgari ücret belirlenmiyor

Asgari ücretin vergi dışı tutulmasını talep eden KESK Eşbaşkanı Şükran Kablan Yeşil, temel gıda maddelerine yapılan zamlar düzenlenmeden asgari ücretlilerin kayıplarının giderilemeyeceğini söyledi. Yeşil, Türkiye'nin onayladığı ancak gereklerini yerine getirmediği Birleşmiş Milletler'in bir ihtisas kuruluşu olan Uluslararası Çalışma Örgütü'ne (ILO) göre asgari ücretin belirlenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.