QUAD İttifakı Dışişleri Bakanlarından devam kararı

QUAD olarak da bilinen Dörtlü Güvenlik Diyaloğu (QSD) ittifakını oluşturan Japonya, ABD, Avustralya ve Hindistan'ın Dışişleri Bakanları dün gerçekleştirilen dörtlü çevrimiçi zirvede bir araya geldi.

QUAD İttifakı Dışişleri Bakanlarından devam kararı
19 Şubat 2021
10:09

Japonya Dışişleri Bakanı Toshimitsu Motegi, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Avustralya Dışişleri Bakanı Marise Payne ve Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar görüşmede bölgesel ve küresel konuları ele alırken, Motegi mevcut uluslararası düzende dört ülkenin önemi giderek artan bir role sahip olduğunu ifade etti.

Motegi, bu ay başında yürürlüğe giren ve Çin'in sahil güvenlik güçlerine, ülkenin karasularına yasadışı yollarla girdiği düşünülen yabancı gemilere karşı silah kullanma yetkisi veren yasadan duyduğu ciddi endişeyi dile getirdi.

QUAD ittifakını oluşturan Japonya, ABD, Avustralya ve Hindistan Dışişleri Bakanlarının, özgür ve açık bir Hint-Pasifik bölgesi hedefinin önemi konusunda mutabık kaldığı bildirildi.

Papa Erbil'e geçti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Erbil Havalimanı’nda Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

Kopenhag Üniversitesi: Yapay zeka, kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ediyor

Kopenhag Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, yaklaşık 4 bin Danimarkalı Covid-19 hastasından elde edilen veriler ışığında yapay zekanın kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ettiği belirtildi.

Sağlı Bakanı Koca haftalık vaka haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarını paylaştı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.