Sağanak yağış, Ege'de su baskınları ve heyelanlara neden oldu

Ege bölgesinde meydana gelen sağanak yağış, su baskınları ve heyelanlara neden oldu.

Sağanak yağış, Ege'de su baskınları ve heyelanlara neden oldu
16 Ekim 2021
10:45

Ege bölgesinde yaşanan sağanak yağış birçok bölgede su baskınları ve heyelanlara neden oldu. Aydın’ın Kuşadası ilçesinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkilerken, kent merkezinde akşam saatlerinde etkisini gösteren sağanak dolayısıyla bazı ev ve iş yerlerini bu bastı. Süleyman Demirel Bulvarı’nda ve çevre yolunun bir kısmında oluşan birikintiden dolayı araçlar su içinde kaldı.

Bazı mahallelerde ise fırtına dolayısıyla ağaçlar yola devrildi. Belediye ekipleri suların tahliyesi ve ağaçların kaldırılması için çalışma başlattı.

İzmir’in Tire ilçesinde de aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle Tire-İncirliova Karayolu ulaşıma kapandı. Ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışmasının ardından yol yeniden ulaşıma açıldı.

Kimyasal atıklar su kanalına dökülüyor

Akdeniz ilçesinde su kanalına dökülen fabrikaların kimyasal atıkları çevreye kötü koku yayıyor. Mahalle sakinleri, sorunun çözülmesini istedi

Bir günde 2 kadın katledildi, 2 kadın da ağır yaralandı

Türkiye’de erkek şiddeti son bulmuyor. Son bir günde 2 kadın katledildi, 2 kadın ise yaralandı. 

'Barınamıyoruz Hareketi' Ankara'ya gidiyor: Koşmaya niyetleniyoruz

"Barınamıyoruz Hareketi," 12 Aralık’ta Ankara’da olacak. 2022 yılı bütçe görüşmelerinin TBMM’de sürdüğüne dikkat çeken öğrenciler, “Her yılın rutini olan bütçe görüşmelerinin de tarihimizin de farkındayız. Artık onları da planlarını da öğrencileri görmeyen bütçelerini de beklemiyoruz" dedi. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.