Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi
18 Eylül 2021
17:14

İstanbul Eczacı Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu toplantısının birinci oturumu bugün Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Odanın mevcut başkan Cenap Sarıalioğlu'nun aday olmadığı genel kurulda, Pınar Özcan ve İmam Hüseyin Çelik İstanbul Eczacı Odası Başkanlığı için adaylığını koydu. 

Kurulda divan başkanı eczacı Sibel Tarım, son dönemlerde artış gösteren kadın cinayetlerine dikkat çekerek, salonda bulunan tüm kadınları sahneye davet etti. 

Genel Kurul’da konuşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, pandemi sürecinde hayatını kaybeden 57 eczacı ve 20 eczane çalışanının olduğunu belirtti. Sarıalioğlu, "Pandemide en ön grupta savaşan meslek grubu olarak maalesef biz de payımıza düşeni aldık. 57 meslektaşımızı ve 20 çalışanımızı kaybettik. Son 2 yılımızı hep birlikte olağanüstü bir süreçte yaşadık. Bugün yaşayan hiç kimsenin daha önce deneyimlemediği, hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık. Bizler ettiğimiz yeminin gereği 7/24 ilaç hizmetini kesintisiz vermeye çalıştık. İlaç ve danışmanlık hizmeti vermeye çalışırken hastalarımıza maske dezenfektan temin etmeye çalıştık” dedi. 

Dünyada 226 milyon kişinin salgına yakalandığını, 4 milyon 650 bin kişinin de yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan Sarıalioğlu, “Ülkemizde de 6 milyon 700 bin hasta ve 80 bin can kaybı yaşandı. Pandemide en ön grupta savaşan meslek grubu olarak maalesef biz de payımıza düşeni aldık. Bugün hepsini bir kez daha saygıyla, özlemle, minnetle anıyorum" diye ifadelerde bulundu. 

Sarıalioğlu’nun konuşması ardından kurul devam etti. Odanın yeni başkanı ise yarın Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi'nde yapılacak olan seçimle belli olacak.

2022 bütçesi Meclis’e sunuldu: Savunma bütçesi yüzde 30 arttı

Meclis Başkanlığı’na sunulan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nde Savunma ve Güvenliğe ayrılan bütçe yüzde 30 artarak, 181 Milyar TL oldu.

Ticaret Bakanlığı, ihracı kayda bağlı ürünler listesine ekleme yaptı

Nohut, saf amonyak ve sülfürik asit; ihracı kayda bağlı ürünler listesine alındı.

Pandemi döneminde 113 bine yakın iş yeri ve 71 bin şirket kapandı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, pandemi döneminde, 11 Mart 2020 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasında; 112 bin 710 esnafın iş yerini kapattığını, 71 bin 314 şirketin de kapandığını açıkladı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.