Savcı 5 gazetecinin davasında mütalaa hazırlayacak

Mardin’de 5'i gazeteci 8 kişi hakkında açılan davanın duruşması, savcının mütalaa hazırlanması için ertelendi.

Savcı 5 gazetecinin davasında mütalaa hazırlayacak
13 Ekim 2021
11:50

Mardin, Diyarbakır ve Van büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasına ilişkin Mardin’de 20 Ağustos 2019'da düzenlenen protestoya yapılan müdahale sonucu gözaltına alınan gazeteciler Ahmet Kanbal, Mehmet Şah Oruç, Rojda Aydın, Nurcan Yalçın ve Halime Parlak ile Mehmet Ete, Hamza Ete ve Selim Şimdi isimli yurttaşlar hakkında “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu” muhalefet ettikleri iddiasıyla açılan davanın 2’nci duruşması görüldü.  Mardin 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, gazeteci Kanbal ve Selim Şimdi ile avukatları katıldı.

Kimlik tespitinin ardından Selim Şimdi, kendisine müdahale edildiği anlara dair görüntüleri mahkemeye sundu. Avukatlar,  dosyanın bir gazetecilik yargılaması olduğunu belirterek, beraat taleplerini yineledi. 

Hakim, dosyaya atanan geçici savcıya, mütalaasını hazırlaması için süre verilmesine karar vererek duruşmayı 20 Ekim'e erteledi.

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.