Şenyaşar ailesi barolara seslendi: Bu herkesin davasıdır

Adalet Nöbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, barolara dayanışma çağrısında bulunarak, “Bu zulüm herkese yapılıyor. Bu anne herkesin annesi, bu dava herkesin davası" dedi.

Şenyaşar ailesi barolara seslendi: Bu herkesin davasıdır
13 Eylül 2021
11:34

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde devam eden Adalet Nöbeti, 189’uncu gününe girdi. Sabah saatlerinde adliye önünde bulunan “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Herkes için adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı.

Ferit Şenyaşar, AKP’li Yıldız’ın şikayetiyle annesi Emine Şenyaşar hakkında “Kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla Urfa 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava ve geçtiğimiz Cuma günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Hakaret” ettiği gerekçesiyle soruşturma açılmasına tepki gösterdi.

Adalet Nöbeti’nin 189’uncu gününe girdiğini belirten Şenyaşar, “Buradaki adalet mücadelemiz, sadece bir oturma eyleminden ibaret değildir. 65 yaşında bir anne var, 2 evladı ve eşi gözleri önünde katledildi. Anne burada sadece adalet istiyor. Olayın üzerinden 3 yıldan fazla süre geçti ama savcılar etkisiz. Adliyede üstünlerin hukuku uygulanıyor. Savcılar bizden kaçıyor. Bu zulüm sadece bize değil, bütün Türkiye halklarına yapılıyor. Bu zulüm 83 milyon insana yapılıyor. Bu anne artık herkesin annesi olmuştur. Anne her sabah erken saatlerde gelip bu kaldırım taşında oturuyor ve akşam olunca evine gidiyor. Hangi vicdan, ahlak, din bunu kabul ediyor? Bu zulmü artık sadece takip etmek yetmiyor. Bunu sonlandıracak olan adalettir” diye konuştu.

Anne Şenyaşar hakkında AKP’li Yıldız’a “Hakaret” ettiği gerekçesiyle açılan davanın 12 Kasım’da görülecek duruşmasına değinen Şenyaşar, “12 Kasım’da adliye önünde bir tarih yazılacak. 12 Kasım’da Türkiye’nin bütün baro başkanlarına sesleneceğiz, burada olmalarını isteyeceğiz. Bu zulüm herkese yapılıyor. Bu anne herkesin annesi, bu dava herkesin davası” şeklinde konuştu.

Aile sanal medya hesaplarından, “Türkiye'deki barolar bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa sessiz kalmayacak. 12 Kasım'daki duruşmada barolar Şanlıurfa Adalet Sarayı’na yürüyecek. Bu zulmü savunma sonlandıracak. Umutluyuz. Biz kazanacağız adalet kazanacak” mesajı paylaştı.

Su sorunu yaşayan çiftçilerden eylem

Su sıkıntısı nedeniyle ürünlerinin çürüdüğünü belirten çiftçiler, sulama kanalının suyunu kesti.

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.