Şenyaşar ailesi: Dayanışma ile adaleti getireceğiz

Adliye önünde 220 gündür Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi, "Direnerek, dayanışma ile adaleti getireceğiz” dedi.

Şenyaşar ailesi: Dayanışma ile adaleti getireceğiz
14 Ekim 2021
11:23

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 220’nci gününe girdi. “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, nöbetin 200’üncü gününde el konulan ve 20 gündür savcı tarafından incelendiği için teslim edilmeyen pankartların yerine yenisini nöbet alanına getirdi.

Adalet Nöbeti’nin 200’üncü gününde el konulan pankartlarını 50 gün boyunca adliye önünde açtıklarını ifade eden Ferit Şenyaşar, “Urfa Adliyesi önünde adalet arayışımız zulüm altında devam ediyor. Nöbetin 200’üncü gününde pankartımıza el konuldu. Ardından ‘savcılığa sevk edildi’ 20 gündür pankartımız inceleniyor. Almak istediğimiz pankartlar verilmediği için biz de yenilerini hazırladık. Pankart üzerinde haklı taleplerimiz var. Devlet hastanesinde bir katliam yapıldı, bir hukuk devletiysek gereğinin yapılmasını istiyoruz. Sadece adalet istiyoruz. Emniyet, yargı mensupları taleplerimizi karşılamak yerine pankartlarımız ile uğraşıyorlar. Bu adliyenin önünden bizi uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Adalet sağlanmadan buradan ayrılmayacağız” diye konuştu.

Elazığ E Tipi Cezaevi’nde kardeşi Fadıl Şenyaşar’ın 3 yılı aşkındır tek kişilik hücrede tutulduğunu belirten Şenyaşar, “Kardeşim tarafsız yargılansaydı, şuan aramızda olacaktı. Dosya üzerinde gizlilik kararı var, kardeşim suçsuz yere tutuluyor. Bu iki talebimizden vazgeçmeyeceğiz. Taleplerimiz karşılanmadan adliye binası önünden ayrılmayacağız” şeklinde konuştu.

Aile sanal medya hesaplarından yeni yaptırdıkları pankartın görselini, “Şanlıurfa Adliye Sarayı'nda adalet mücadelemiz 220’nci günde devam ediyor. Türkiye'de adalet yok diyenlere inat; direnerek, dayanışma ile adaleti getireceğiz” mesajı paylaştı. (MA)

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.