Şenyaşar ailesi: Dünya yapılan zulmü görüyor

Şenyaşar ailesi, Adalet Nöbeti'nin 243'üncü gününde, "Üstünlerin hukukunu uygulayanlar adaletten, hukuktan bahsetmesin" dedi.

Şenyaşar ailesi: Dünya yapılan zulmü görüyor
06 Kasım 2021
13:00

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 243'üncü gününde. Hafta sonu olması nedeniyle Suruç’taki evlerinde nöbeti sürdüren Şenyaşar ailesi, sanal medya hesabından paylaşımda bulundu.
 
Yapılan paylaşımda, “Üstünlerin hukukunu uygulayanlar adaletten, hukuktan bahsetmesin. Hukuku uygulamana izin vermiyorlarsa istifa etmekte şereftir. İnsanlığı kaybedenler kapıdaki bu zulmü görmese de, Urfa halkı, Türkiye ve Dünya bu zulmü takip ediyor” ifadelerine yer verdi.

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.