Şenyaşar ailesi: Hak ve adalet güneşi yeniden doğacak

Adalet Nöbeti'nin 221 gündür sürdüren Şenyaşar ailesi, “Hak ve adalet güneşi, Şanlıurfa ufuklarında yeniden doğacaktır" dedi.

Şenyaşar ailesi: Hak ve adalet güneşi yeniden doğacak
15 Ekim 2021
12:00

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 221'inci gününde. Aile bu sabah da erken saatlerde Suruç ilçesindeki evlerinden çıkıp 45 kilometre uzaklıktaki Urfa Adliyesi önündeki “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” alanına geldi. Emine ve Ferit Şenyaşar, “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbetini başlattı.

Adliyeye yolu düşen yurttaş ve avukatlara dava dosyası ve yaşadıklarıyla ilgili bilgi veren aile, sanal medya hesaplarından “Hak ve adalet güneşi, Şanlıurfa ufuklarında yeniden doğacaktır! Gölgesine sığınılan şahıs, katliam yapanların başında her zaman durmayacak. Makamı ne olursa olsun şahıslar geçicidir” mesajı paylaştı. (MA)

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.