SES Dersim Şubesi: Toplum sağlığı için Munzur Doğa ve Kültür Festivali yapılmamalı

SES Dersim Şubesi, düzenlenmesi planlanan Munzur Festivalinin koronavirüs salgınından dolayı yapılmaması yönünde görüş bildirdiklerini belirtti. 

SES Dersim Şubesi: Toplum sağlığı için Munzur Doğa ve Kültür Festivali yapılmamalı
19 Temmuz 2021
12:06

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Dersim Şubesi, bu yıl belediye tarafından 20’inci düzenlenmesi planlanan Munzur Doğa ve Kültür Festivaline ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, belediye meclisinde gündeminde yapılması yönünde karar alındıktan sonra SES olarak festival toplantısına davet edildiği belirtildi.

Festivalin yapılmaması yönünde fikir beyan ettiklerinin belirtildiği açıklamada, “Sağlık alanında mücadele birikimimize de dayanaraktan dünyayı etkileyen koronavirüs salgın hastalığı dikkate alınarak bu sorumluluk ile hareket edilmelidir. Sendikamız pandeminin başından beri sürecin takipçisi oldu. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlar ile ihtiyaç halinde gerek merkezi, gerek yerel düzeyde gerekli görüşmeler ve yazışmalar yapılmış ve sürece dair tüm görüşlerimiz şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Yaz aylarında zaten artan insan sirkülasyonu, festival ile birlikte bir haftalık süreçte mevcut durumun bile kat ve kat fazlası ile özellikle vadilerimize ve Milli Parkımıza çöp, ağaç kesimi, avlanma gibi halkımıza ise salgının artması olarak geri dönüyor ve dönecektir. Doğamız, kültürümüz ve Munzur için böylesi bir dönemde ve mevcut koşullarda Munzur Doğa ve Kültür Festivalinin yapılmaması gerektiği kanaatindeyiz. Yapılsın diyen kurumları da bu yanlıştan bir an evvel toplum sağlığı için geri dönmeye çağırıyoruz” denildi. 

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde orman yangını

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu Mahallesi Şifalısu mevkiindeki ormanlık alanda, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerine haber verilmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Yangına 2 helikopter, 5 arazöz ve 3 yer ekibi müdahale ediyor.

 Karamollaoğlu: Makam sahiplerine filo kurmaktan çekinmeyenler, yangınla mücadele filosu kuramıyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ülke genelinde çıkan yangınlarla ve uçak tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kadıköy Belediyesi, sel felaketinden etkilenen Van'a yardım TIR'ı gönderdi

Van’ın Başkale ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından harekete geçen Kadıköy Belediyesi, içinde erzak ve ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardım TIR'ını Van’a gönderdi. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.