Silivri Cezaevi’nde tutuklular arası iletişim kesildi

Silivri Cezaevi’nde tutuklu Abdürrahim Baybars, koğuşlara yapılan baskın sonrası koğuş ve bloklarının değiştirildiğini ve arkadaşlarıyla iletişimlerinin kesildiğini bildirdi.

Silivri Cezaevi’nde tutuklular arası iletişim kesildi
12 Ekim 2021
08:48

Silivri Cezaevi’nde tutuklu Abdürrahim Baybars, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde 7 Ekim’de koğuşlarına baskın yapıldığını koğuş ve bloklarının değiştirilerek, arkadaşlarıyla iletişimlerinin kesildiğini söyledi. Kendilerine bazı tutukluların E bloka sevk edeceklerini diğerlerinin ise 3 Nolu Cezaevine sevk edileceğini söyleyen gardiyanlar, talimatın Adalet Bakanlığı’ndan geldiğini ileti. Baybars, sabaha karşı sabah saat 04.00 civarında anlamadıkları bir şekilde sadece koğuşlarının değiştirildiğini aktardı.

13 kişiyle birlikte üstü telle kapalı kafes şeklinde bir koğuşa götürüldüklerini anlatan Baybars, bütün arkadaşlarıyla bağlantılarının kesildiğini söyledi. E bloka götürüldüğü belirtilen tutuklulardan hiç haber alamadıklarını belirten Baybars, bundan sonra nereye götürülecekleri konusunda bilgilerinin olmadığını ifade etti. Cezaevindeki durumun belirsiz olduğunu sözlerine ekleyen Baybars, kamuoyunun duyarlı olmasını istedi.

Abdürrahim Baybars’ın Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan ve tek başına hücrede tutulan kardeşi Nusaybin Davası tutuklusu Abdülkadir Baybars da ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde 23 gündür başladığı açlık grevini sürdürdüğünü söyledi. 2016’dan bu yana tutuklu olan Baybars, 4 yıldır tek başına tutulduğu hücreden çıkarılmasını istiyor. 

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.