Sınır Tanımayan Doktorlar uyardı: Yemen'de Covid-19 salgınında durum kötüleşti

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), koronavirüs vakalarının arttığı Yemen’de acil yardıma ihtiyacı olduğunu duyurdu.

Sınır Tanımayan Doktorlar uyardı: Yemen'de Covid-19 salgınında durum kötüleşti
28 Mart 2021
13:43

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) örgütü, Yemen'de yeni korona virüs (Covid-19) salgınında durumun kötüleştiğini uyarısında bulunarak, “Aden dahil olmak üzere Yemen’in birçok bölgesinde hastaneye kaldırılması gereken kritik derecede korona virüs vakaları var” ifadesi kullanıldı. MSF, insani yardım gruplarına ve uluslararası örgütlere acil yardım çağrısında bulundu. MSF'nin Yemen'deki Misyonunun Başkanı Raphael Veicht yaptığı açıklamada, "Korona virüsle mücadelede çok eksiğimiz var. Aşılamadan oksijen tedavisine kadar ülkenin daha fazla uluslararası desteğe ihtiyacı var" dedi.

Yemen’de toplam Covid-19 vaka sayısı 3 bin 969’a yükselirken, korona virüse bağlı toplam can kaybı ise 832’ye ulaştı.
Yemen’deki İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana Yemen'de başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husiler’e karşı Yemen hükümetini destekliyor. Ülkede çatışmalar, tansiyon ve insani kriz yaşanmaya devam ediyor.

İngiltere Başbakanı Johnson: Sonbaharda yeni Covid-19 ilaçları kullanıma sunulacak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 tedavisinde gelecek vaat eden yeni ilaçların sonbaharda kullanıma sunulacağını belirtti.

Merkel: Bir ülkede AİHS tehlikedeyse bu Avrupa Konseyi açısından alarm olmalıdır

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa Konseyi üyelerini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını "hızlı ve kapsamlı bir şekilde" uygulamaya çağırdı.

Rusya ile Bulgaristan arasındaki restleşme devam ediyor

Rusya, Bulgaristan'ın geçtiğimiz ay Moskova Büyükelçiliği'nin 2 çalışanını "istenmeyen kişi" ilan etmesine yanıt olarak Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliği'ndeki 2 diplomatı sınır dışı etme kararı aldı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.