Siyasi parti temsilcileri 1 Mayıs’ı kutladı

Siyasi parti liderleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü paylaştıkları mesajlarıyla 1 Mayıs’ı kutladı.

Siyasi parti temsilcileri 1 Mayıs’ı kutladı
01 Mayıs 2021
15:36

HABER MERKEZİ/ HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan işçilerle bir araya gelirken, AKP, MHP, CHP, GELECEK Partisi ve İyi Parti genel başkanları ise kişisel sosyal medya hesabından 1 Mayıs’ı kutladı.

Buldan, Karaköy’de bulunan Galataport şantiyesindeki işçilerleydi

Karaköy’de bulunan Galataport şantiyesinde çalışan işçileri ziyaret ederek, işçilerin bayramını kutlayan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “İşçi arkadaşlarımız bu düzeni hep birlikte değiştireceğimizin sözünü aldı. Bu düzen mutlaka değişecek. İşçinin emeğinin sömürülmediği bir ülkeyi yaratmak ve AKP hükümetinin özellikle pandemiyi fırsat bilerek işçiyi emekçiyi dışarıda tutarak zenginleri evin içinde tutmasını kabul etmiyoruz. Eğer bir kapanma olacaksa işçisiyle, kadınıyla herkesin bu kapanmaya tabi olması gerekiyor. İşçilerle de bu durumu konuştuk. İşçilerimizin daha özgür ve herkesin eşit sayıldığı bir ülkede mutlaka yaşamaya hakkı vardır. Bu hakkı herkes kendinde görmelidir. HDP olarak işçilerin yanındayız. Bu düzen mutlaka değişecek.”

Babacan tekstil atölyesinde işçilerle bir araya geldi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara'da bir tekstil atölyesini ziyaret ederek, emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Burada işçilerle konuşan Babacan, “Bir alın teriyle helalinden kazanmak var, bir de memlekette bir sürü yanlış iş oluyor. 4-5 yerden maaş alanlar… Hak eden değil, adamı olan işe giriyor” ifadesini kullandı.

Öte taraftan kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Babacan, “Gücümüz alın terimizdir, akıl terimizdir. Emekçiler, sağlıklı ve güvenli koşullarda çalışabilmeli, insanca yaşayabilecekleri geliri kazanabilmeli, yarınlara güvenle bakabilmelidirler. Meydanlarda özgürce buluşmak dileğiyle herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum” notunu düştü

Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Akşener, ve Davutoğlu 1 Mayıs’ı twitter’den kutladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle sosyal medya hesabından paylaştığı video mesaj ile işçilerin bayramını kutladı. Kılıçdaroğlu şu mesajı verdi, “Bugün 1 Mayıs. Emeğin bayramı, işçinin bayramı, alın teri dökenlerin bayramı. Bayramınız öncelikle kutlu olsun. Sorunlarınız var, biliyorum. Çaresizlik içindesiniz, onu da biliyorum. Ama sizden tek isteğim var, sakın ola umutsuzluğa kapılmayın. Biliyorum, milyonlarca işsizimiz var, bir işsizler ordusu yaratıldı. Bunun da farkındayım, ama hep beraber bu ülkede örgütlü işçi mücadelesini başlatacağız. Hep beraber. Çalışanlar, alın teri dökecek ve emeklerinin karşılığını alacaklar. Sendikalı olacaksınız. Haklarınızı size teslim edeceğim. Bu ülkede barışı, huzuru, her evde huzuru sağlamaya söz veriyorum. Sizin, alın terinin her zaman yanında olacağım."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 1 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir mesaj ile kutladı. Akşener mesajında, "Sabahın ilk ışıklarından gecenin en karanlığına, yaşamımızın her alanında, Ülkemizin gelişmesi için alın teriyle üreten tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Akşener gibi Twitter hesabı üzerinden, “Birliğin, beraberliğin günü; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun! Tüm zorluklara göğüs geren, çalışan, üreten, ter döken kadın-erkek tüm işçilerimizin bayramını kutluyorum” şeklindeki paylaşımı ile 1 Mayıs’ı kutladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı, “Emeğin ve dayanışmanın gününü eşkıyalığın ve dalaletin ortamı haline getiren odaklara aziz milletimiz müsaade etmeyecektir. Bu vesileyle emekçilerimizi gönülden selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da 1 Mayıs’ı, “Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.” şeklindeki mesajıyla kutladı

Şenyaşar Ailesi: Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz

Şenyaşar ailesi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün resmi Twitter hesabnı ve Adalet Bakanlığının hesabını etiketleyerek, “Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.