Soylu, Erdoğan’a aynı zaman kipleriyle karşılık verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Partisinin gurup toplantısında konuşan Erdoğan’ın kendisine yönelik destek açıklamalarından sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Soylu’nun açıklaması Erdoğan’ın açıklamasına benzerlik taşıması dikkat çekti.

Soylu, Erdoğan’a aynı zaman kipleriyle karşılık verdi
26 Mayıs 2021
15:47

(HABER MERKEZİ) Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker’in itiraflarında sık sık ismi geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Cumhur İttifakı sahip çıktı. Geçtiğimiz gün Bahçeli gurup toplantısında, “İçişleri Bakanının yalnız olmadığını özellikle ve önemle ifade ediyorum. Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek. Bu meselede tarafsız kalmak, tribünde oturup 3 maymunu oynamak Türkiye'ye kast etmek için kullanılan çevrelere destek vermektir” açıklamasında bulunmuştu.

Bugün ise partisinin grup toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Bahçeli’ye benzer destek açıklamasında bulundu. Erdoğan itiraflarda ismi geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmediysek buna da müsaade etmeyeceğiz. İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız, yanında olacağız” sözleriyle destek çıktı.

Dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için sosyal medya hesabından teşekkür mesajı paylaşan İçişleri Bakanı Soylu, bugün ise konuşmasında kendisine destek açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu sözlerle, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde olduk, emrindeyiz, emrinde olacağız...” memnuniyetini dile getirdi. Soylu’nun Erdoğan’a yönelik paylaşımının aynı zaman kipleriyle oluşturulması ise dikkat çekti.

Erdoğan PYD'ye dair rahatsızlığını dile getirdi

Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen Brüksel Forumu'nun 'İstikrara Katkı' başlıklı oturumunda video mesaj yoluyla konuştu.

Diyarbakır’da şüpheli kadın ölümü

Kayapınar’da E.Y. adlı kadın, şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Tanrıkulu Adalet Bakanı Gül'e seslendi: Bu yargılamanın kayıtlarını izlemeli

Kobani Davası’ndaki gözlemlerini aktaran CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e seslendi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.