Sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınav yerleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-Devlet üzerinden yayınlandığını duyurdu.

Sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınav yerleri açıklandı
03 Mayıs 2021
20:43

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için atama yapılacağını açıklamıştı. Adaylar, 15-26 Mart tarihleri arasında ön başvuru ve sınav merkezi tercihlerini yaptı. 2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-Devlet üzerinden yayınlandı. 

MEB'den uzaktan eğitime devam kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında uzaktan eğitimin kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

Türkiye'deki 69 bin 326 ücretli öğretmenin 41 bin 172'si eğitim fakültesi mezunu değil

Türk Eğitim-Sen’in 81 il valiliğinden elde ettiği verilere göre, Türkiye’de ücretli öğretmen sayısı 69 bin 326. Ancak bu sayı bile 109 bin 616 olan norm kadro açığının yanında yetersiz kalıyor. Türk Eğitim Sen, hemen hemen tüm illerde öğretmen açığının kadrolu öğretmenlerin branş dışında derslere de girmeleriyle kapatıldığını belirtiyor.

Yalnızca skandallarla değil yanlışlarla dolu kitap: Şehrimiz Diyarbakır

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir süre önce hazırlanan "Şehrimiz Diyarbakır" kitabı, içinde yer alan skandal ifadeler nedeniyle yayından kaldırılmıştı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.