Sputnik V aşısının üçüncü klinik sonuçlarına göre yüzde 91,6 etkinliğe sahip olduğu açıklandı

Rusya’nın Covid-19’a karşı geliştirdiği Sputnik V aşısının üçüncü klinik sonuçlarına göre aşının etkinlik oranının yüzde 91,6 olduğu açıklandı.

Sputnik V aşısının üçüncü klinik sonuçlarına göre yüzde 91,6 etkinliğe sahip olduğu açıklandı
02 Şubat 2021
18:42

Covid-19 salgınına karşı geliştirilen aşıların virüse karşı etkinliklerine yönelik çalışmalar devam ediyor. Dünyanın önde gelen tıp dergilerinden olan The Lancet'te yayımlanan son rapora göre, Rusya’nın Covid-19’a karşı geliştirdiği Sputnik V aşısının etkinlik oranının yüzde 91,6 olduğu açıklandı.

Raporda, Rusların geliştirdiği aşının 21 bin 862 gönüllü üzerinde denendiği ve bu gönüllülerden test sonuçlarına göre etkinlik oranının yine yüzde 90’ın üzerinde olduğu ifade edildi. Ayrıca aşının orta ve şiddetli Covid-19 virüsü taşıyanlara karşı da yüzde 100 etkili olduğu aktarıldı.

Papa Erbil'e geçti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Erbil Havalimanı’nda Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Kopenhag Üniversitesi: Yapay zeka, kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ediyor

Kopenhag Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, yaklaşık 4 bin Danimarkalı Covid-19 hastasından elde edilen veriler ışığında yapay zekanın kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ettiği belirtildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.