Taksim Dayanışması: Gezi unutturulamaz

Taksim Dayanışması, Kaymakamlık yasağı ve polis engellemelerine rağmen Gezi direnişinin 8’inci yıl dönümünde yaptığı açıklamada “Gezi başlı başına bu halkın eşitlik, özgürlük, adalet umududur. Bir kez yaşayan ömrünce unutamaz, Gezi unutturulamaz” dedi.

Taksim Dayanışması: Gezi unutturulamaz
01 Haziran 2021
08:51

Taksim Dayanışması, Gezi direnişinin yıldönümü nedeniyle Beyoğlu’nda bulunan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)  Mimar Mühendisler Odası binasının önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.  Bazı yurttaşların açıklamanın yapıldığı yere gitmesine izin verilmemesi üzerine eş zamanlı olarak Çukurlu Çeşme Sokak’ta da basın açıklaması okundu.

Kaymakamlık yasağı ve polis engellemelerine rağmen gerçekleşen açıklamaya Halkların Demokratik Partisi( HDP) milletvekilleri Musa Piroğlu, Züleyha Gülüm, Serpil Kemalbay ve Oya Ersoy ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’ın yanı sıra birçok yurttaş katıldı. Gezi’de hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşu ile başlayan açıklamada, hayatını kaybedenlerin isimleri okundu.

Taksim Dayanışması adına konuşan Gezi direnişinde polisin attığı gaz fişeği ile yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın ablası Gamze Elvan, “Bundan 8 sene önce, bu iktidar insanlık onurumuza dokunduğu için, haklarımızı gasp ettiği için, kentsel hafızamızı yok ettiği için, doğayı ranta kurban ettiği için, bize yaşam alanı bırakmadığı için Gezi'de buluşmuş, bir arada olmanın coşkusunu, gerçeği haykırmanın gururunu, direnmenin onurunu yaşamıştık” dedi.

Kiraz üreten çiftçiler pazar sıkıntısına çözüm bulunmasını istiyor

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Altınyaka Mahallesi'nde kiraz üreten çiftçiler, geçen yıl pandemi sebebiyle yaşanan pazar sıkıntısına bu yıl tedbir alınmasını bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için Brüksel’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti.

Erdoğan: Bütün derdimiz Amerika'dan amasız, fakatsız bir yaklaşım görmektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin F-35’ler konusunda ahdini yerine getirmediğini belirterek, “Bizim bütün derdimiz NATO’nun birlik ve beraberliğine güç katacak, amasız fakatsız bir yaklaşımı Amerika’dan görmektir” dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.