Taliban heyeti Ankara'da

Afganistan'da hükümeti ele geçiren Taliban heyeti, Ankara’ya geldi.

Taliban heyeti Ankara'da
14 Ekim 2021
16:54

Afganistan'da iktidarı ele geçiren Taliban’ın Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, Türkiye’de temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi. Muttaki ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Muttaki ve ekibi, havalimanını VIP bölümünden geçti ve ardından konaklayacakları otele giriş yaptı.

Muttaki'nin de aralarında olduğu 7 kişilik üst düzey heyet Ankara'da görüşmeler yapacak. Dün gece saatlerinde İstanbul'a gelen heyet, Ankara'da Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bir araya gelecek.

Afganistan'da Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinin ardından bu Ankara'da yeni hükümetle yapılan ilk temas olacak. Bu ayrıca, Taliban'ın bir NATO ülkesine yaptığı ilk ziyaret oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da önceki gün yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki süreçte bazı bakanlarla birlikte Kabil’e gitmeyi düşünüyoruz" demişti.

Heyetin Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile de bir görüşme yapması bekleniyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Taliban’ın Afganistan’da iktidarı ele geçirmesi ardından, Taliban ile aralarında inanç farkının olmadığını söylemişti.

2022 bütçesi Meclis’e sunuldu: Savunma bütçesi yüzde 30 arttı

Meclis Başkanlığı’na sunulan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nde Savunma ve Güvenliğe ayrılan bütçe yüzde 30 artarak, 181 Milyar TL oldu.

Ticaret Bakanlığı, ihracı kayda bağlı ürünler listesine ekleme yaptı

Nohut, saf amonyak ve sülfürik asit; ihracı kayda bağlı ürünler listesine alındı.

Pandemi döneminde 113 bine yakın iş yeri ve 71 bin şirket kapandı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, pandemi döneminde, 11 Mart 2020 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasında; 112 bin 710 esnafın iş yerini kapattığını, 71 bin 314 şirketin de kapandığını açıkladı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.