Tanıtma giderlerinde 6 milyon artış

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi ve yardımcılarının gezi, organizasyon, yemek verme gibi giderlerin karşılandığı “Temsil ve Tanıtma Giderleri” kaleminde 6 milyon TL artış yapıldı. 

Tanıtma giderlerinde 6 milyon artış
22 Ekim 2020
09:42

Cumhurbaşkanlığı bütçesi 2021 yılı için 886 milyon TL artışla 4 milyar 39 milyon 453 bin TL olarak öngörüldü. Cumhurbaşkanlığı bütçesinde “Temsil ve Tanıtma Giderleri” kalemine ayrılan bütçe ise, 6 milyon TL artışla 98 milyon TL oldu. Geçen yıl bu kaleme ayrılan bütçe 92 milyon TL idi.

“Temsil ve Tanıtma Giderleri” kalemine ayrılan bütçeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da yararlanıyor. Cumhurbaşkanının eşinin ve resmi ya da özel davetli olarak Türkiye’yi ziyaret eden yabancı devlet başkanlarının gezilerinde, güvenlik ve hizmet nedeniyle eşlik etmek üzere görevlendirilen personelin geziye ilişkin konaklama, yeme-içme gibi giderleri bu kalemden karşılanıyor.

Cumhurbaşkanın eşi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve İdari İşler Başkanı’nın temsil niteliğinde verecekleri yemek, kabul, resepsiyon ve organizasyon bedelleri ile bunlarla ilgili diğer her türlü giderleri, Cumhurbaşkanlığı’nca milli ve dini bayramlar ile diğer zamanlarda yapılacak ikram, hediye, gönderilecek çiçek ve çelenk bedelleri, konukları ağırlama giderleri, Cumhurbaşkanının takdirleri ile verilecek ödül, şilt ve benzeri giderler “Temsil ve Tanıtma Giderleri” kaleminden karşılanacak.

Anma etkinlikleri kapsamında yapılacak giderler de buradan karşılanıyor.

Memur-Sen: Açlık sınırı 3 bin 107, yoksulluk sınırı ise 8 bin 823 lira

Memur-Sen'in kasım ayı açlık-yoksulluk araştırmasına göre; yoksulluk sınırı bir ayda 228 lira, açlık sınırı ise 80 lira yükseldi. Memur-Sen, kasım ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 3 bin 107, yoksulluk sınırını ise 8 bin 823 lira olarak hesapladı. Kasımda en çok LPG, mazot ve uçak bileti fiyatı arttı. Fiyatı en çok yükselen gıda ürünü ise yüzde 24,81 ile patlıcan oldu.

Diyarbakır'da sağlıkçılar, 'İnsanca yaşamak, insanca çalışmak' için iş bıraktı

Amed Sağlık Platformu üyeleri, hastanelerde bir günlük iş bıraktı.

'Bir çocuğun maddi sebeplerden dolayı ölüm riskiyle karşı karşıya gelmesi kabul edilemez'

İstanbul'da Y.M.G.'ye doğumundan 1 ay sonra 'Kistik Fibrozis' tanısı konuldu. 3 yaşındaki çocuğun, Ivacaftor etken maddeli ilacı kullanmasının zorunlu ve hayati önem taşıdığı belirtildi. İlacın yurt dışından getirilmesi gerektiği ve tek dozunun yıllık maliyetinin 300 bin dolar olduğu öğrenilirken, aile SGK tarafından karşılanmasını talep etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.