Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik'te değişiklik: İlköğretim mezunu olmak yeterli

Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik'te değişiklik yapılarak emlakçılık yapmak için gerekli olan en az lise mezunu olma koşulu değiştirildi. Artık diğer koşulların da sağlanması halinde ilköğretim mezunu olmak yeterli olacak.

Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik'te değişiklik: İlköğretim mezunu olmak yeterli
16 Nisan 2021
11:44

Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı binlerce emlakçıyı ilgilendiren Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik değişikliği bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Daha önce emlak işletmesi açmak için aranan en az "lise" mezunu olma şartı "ilköğretim" düzeyine çekildi. 

Ayrıca, yetki belgesi başvuruları için tanınan süre 31 Mart'ta dolduğu için başvuru süresi 31 Temmuz 2021'e kadar uzatıldı.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya: İnşaat sektörü desteklenmelidir

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, inşaat malzemelerindeki fiyat artışının durdurulması talebinde bulunarak sektörün desteklenmesini istedi.

DİSK-AR: İşsizlik Sigortası Fonu amacına uygun kullanılmadı

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezi (DİSK-AR), Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) Nisan 2021 dönemine ait yayınladığı İşsizlik Sigortası Fonu Bülteni’ne dair değerlendirme yazısı yayınladı.

İran karpuzu Diyarbakır'da alıcı görmüyor

İran’dan Diyarbakır’a getirilen kilosu 7,5 TL'ye satılan karpuzlar, dilimlenmesine rağmen halk tarafından ne alınıyor ne de tadılıyor. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.