'TRT toplam maliyeti 150 milyon lira olan yeni bir yazılım programı almayı planlıyor'

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, TRT Genel Müdürlüğü’nün bir yazılım için 33 milyon TL ödeme yaptığı iddiasını TBMM gündemine taşıdı.

'TRT toplam maliyeti 150 milyon lira olan yeni bir yazılım programı almayı planlıyor'
08 Kasım 2021
10:55

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Özkan, “TRT Genel Müdürlüğü tarafından kullanılmakta olan mevcut yazılım programının yerine 33 milyon TL tutarında yeni bir yazılım programı alındığı, bu yazılım için toplamda 150 milyon TL verilmesinin planlandığı, bakım ücreti olarak yıllık 33 milyon TL verildiği bilgilerinin ulaştığını” belirtti.

Özkan, şu soruları yöneltti:

“. TRT Genel Müdürlüğü bünyesinde hangi yazılım programları kullanılmaktadır?

. Kullanılan yazılım programları ile ilgili hangi firmalarla sözleşme yapılmıştır? Sözleşme yapılan firmalara yıllık ne kadar ücret ödenmektedir?

. Yazılım programlarının bakımı için yıllık 33 milyon TL verildiği bilgisi doğru mudur? Doğru ise, hangi genel müdür tarafından bu sözleşme imzalanmıştır? Tüm bu süreçlerde ihalelere hangi firmalar katılmıştır?

. 2010-2021 tarihleri arasında TRT Genel Müdürlüğü bünyesinde hangi ihaleler yapılmış, bu ihaleleri hangi firma/şirketler kazanmıştır? Bu kapsamda yıllar bazında ihaleleri kazanan firmalara ne kadar ücret ödenmiştir?”

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.