TSK'den sınır ötesine bombardıman

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), savaş uçakları ve top atışlarıyla Irak Kürdistanı'na bağlı Amedi’nin Kani Masi kasabası kırsalını bombaladığı bildirildi. .

TSK'den sınır ötesine bombardıman
08 Eylül 2020
12:35

Rûdaw’a bombardıman anından sonra çekilmiş bir video gönderen bir vatandaş, “Bu sabah 09:30 ile 10:30 saatleri arasında Bazê ve Çeqela köyün kırsalı uçaklarla bombalandı” dedi. Videoyu gönderen vatandaş, bombalama sonucu  herhangi bir can kaybının olmadığını ancak bombardımanın halkta korku ve paniğe yol açtığını aktardı.,

Rûdaw’a konuşan Kani Masi Kasabası Müdürü Serbest Sabri, “Bombalama nedeniyle sadece Bazê köyünde bir evin camları kırıldı. Başka bir zarar meydana gelmedi” ifadelerini kullandı. Serbest Sabri, TSK’nın bugün ayrıca bölgeye top atışları yaptığını da kaydetti.

TSK’nın 19 Ağustos’ta da aynı bölgeyi bombalaması sonucu Kani Mezin köyünde yaşayan Halid Abdurrahman isimli vatandaş yangını söndürmek ve arazideki koyunlarını kurtarmak için gittiği sırada savaş uçaklarının bir kez daha bölgeyi bombalaması sonucu hayatını kaybetmişti. 

Türkiye’nin operasyonları

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı 16 Haziran 2020’de Hafanin’de PKK’ye yönelik Pençe-Kartal hava operasyonunu başlattı. 17 Haziran’da da Pençe-Kaplan kara operasyonunu başlattı. Pençe-Kaplan operasyonunda Kürdistan Bölgesi’nde 6 sivil ile Irak Sınır Muhafızları Ordusu’ndan 2 komutan ve bir asker hayatını kaybetti.

 

Türkiye ile Katar arasında 15 yeni anlaşma imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'la yapılan 15 yeni anlaşmayı hatırlatarak, "Önümüzdeki süreçte her alanda işbirliğimizi genişleteceğiz" dedi.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji, Doğu Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Yeni zamla birlikte motorinin litre fiyatı benzini solladı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS), motorine bu gece yarısından geçerli olmak üzere 66 kuruş zam yapılacağını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.