TÜGVA başkanı kadrolaşmayı doğruladı: Belgeler içerden alınmış

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, vakfın kamudaki atamalarda torpil yaptığına dair belgeler hakkında, "Bir kere bu içerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve ifşa ediyor" dedi.

TÜGVA başkanı kadrolaşmayı doğruladı: Belgeler içerden alınmış
13 Ekim 2021
14:49

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı Enes Eminoğlu, gazeteci Metin Cihan'ın Twitter hesabı üzerinden yayınladığı belgeler hakkında konuştu. Cüneyt Özdemir’in Youtube’daki canlı yayına katılan Eminoğlu, ifşa edilen belgeler arasında doğru belgelerin de olduğunu kabul etti. Eminoğlu açıklamasında, "Bir kere içerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve ifşa ediyor" dedi.

Eminoğlu, “Şu anda Metin Bey’in ifşa ettiği çalışmaların bizim çalışmalarımız olduğu iddia ediliyor. Kendisinin evrakta düzenlediği yerler var, doğru bilgiler de var. Sistemimizden alınmış. Yıllar sonra ifşa eden zihniyet, bunların taktiği ve uygulaması. Biz her konuda, her açıklamayı yaparız. Hiçbir konudan çekinmiyoruz. Türkiye bir hukuk devletidir. Hepsine biz varız diyoruz” diye konuştu. 

Gazeteci Metin Cihan, TÜGVA’nın ordu, emniyet ve yargıda vakıf eliyle kadrolaşmaya gittiği, usulsüz bina tahsisleri yaptığı ve kamu kaynaklarının vakfa aktarıldığına dair kimi belgeler yayımladı. Cihan, paylaşımlarında, daha önce Gülen cemaatinin yaptığı gibi TÜGVA’nın da aracılığıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve yargı içerisinde kadrolaşmaya gittiğini kaydetti.  

Cihan, "TÜGVA belgelerini gazete haberi yapsaydım 'Paralel devlet yapılanması' başlığı atardım. Çocukları cemaat yurduna alırsın, tornadan geçirirsin, sonra asker polis kadrolarına gönderirsin. Bilindik bir hikaye. Yeni sezon. TÜGVA versiyon" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.