Turgay Yıldız: 15 milyon takipçisi olan arkadaşlar siyasi cümleler kurmuyorlar

Son dönemlere sosyal medyada günlük siyasi ve toplumsal konulara dair çektiği videolar ile gündem yaratan oyuncu Turgay Yıldız, bu kez de katıldığı bir programda, komedyen Cem Yılmaz’a gönderme yaptı.

Turgay Yıldız: 15 milyon takipçisi olan arkadaşlar siyasi cümleler kurmuyorlar
08 Nisan 2021
09:50

Karar TV’deki programa konuk olan oyuncu ve TV programcısı Turgay Yıldız, son dönemlerde çektiği videoları cesurlukla ilintilemeyerek, baskıların arttığı dönemlerde mizaha konu olabilecek durumların çoğaldığına bağladı. Yıldız, “Faşizmin olduğu yerde mizah çoğalır. Herkes kendisini geri çekti. Ben cesur olduğumdan değil, onurumu korumaya çalışıyorum. Yoksa insanım yani. Herkes gibi ben de korkuyorum.  Korkumdan kastım sevdiklerim. Onlar içim korkuyorum. Yoksa kendimle ilgili bir hesabım korkum yok. Bana 'neden CHP'yi eleştirmiyorsunuz' diyorlar. Direksiyonda CHP yok ki, AK Parti var. Kılıçdaroğlu direksiyona geçerse onu da eleştiririm" diye konuştu.

Yıldız’ın Cem Yılmaz’ı kast ederek yaptığı konuşmasında şu göndermede bulundu, “15 milyon takipçisi olan arkadaşlar siyasi cümleler kurmuyorlar. Sinema biletleri satışında mısır patlağı konusu gündeme gelince hemen Külliye'ye koştular. O arkadaşları esnaf ve sanatkarlar üyesi diye adlandırıyorum.” (HABER MERKEZİ)

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.