Turgay Yıldız: 15 milyon takipçisi olan arkadaşlar siyasi cümleler kurmuyorlar

Son dönemlere sosyal medyada günlük siyasi ve toplumsal konulara dair çektiği videolar ile gündem yaratan oyuncu Turgay Yıldız, bu kez de katıldığı bir programda, komedyen Cem Yılmaz’a gönderme yaptı.

Turgay Yıldız: 15 milyon takipçisi olan arkadaşlar siyasi cümleler kurmuyorlar
08 Nisan 2021
09:50

Karar TV’deki programa konuk olan oyuncu ve TV programcısı Turgay Yıldız, son dönemlerde çektiği videoları cesurlukla ilintilemeyerek, baskıların arttığı dönemlerde mizaha konu olabilecek durumların çoğaldığına bağladı. Yıldız, “Faşizmin olduğu yerde mizah çoğalır. Herkes kendisini geri çekti. Ben cesur olduğumdan değil, onurumu korumaya çalışıyorum. Yoksa insanım yani. Herkes gibi ben de korkuyorum.  Korkumdan kastım sevdiklerim. Onlar içim korkuyorum. Yoksa kendimle ilgili bir hesabım korkum yok. Bana 'neden CHP'yi eleştirmiyorsunuz' diyorlar. Direksiyonda CHP yok ki, AK Parti var. Kılıçdaroğlu direksiyona geçerse onu da eleştiririm" diye konuştu.

Yıldız’ın Cem Yılmaz’ı kast ederek yaptığı konuşmasında şu göndermede bulundu, “15 milyon takipçisi olan arkadaşlar siyasi cümleler kurmuyorlar. Sinema biletleri satışında mısır patlağı konusu gündeme gelince hemen Külliye'ye koştular. O arkadaşları esnaf ve sanatkarlar üyesi diye adlandırıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı,103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

Ali Kenanoğlu: Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile yurtdışına gönderilen sözde “Alevi uzmanı” kişi sayısı kaçtır ve bunların kaçı geri dönmemiştir?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, kısa bir süre önce kamuoyuna yansıyan gri pasaport aracılığıyla yapılan ve Diyanet’e uzanan insan kaçakçılığının sözde Alevi boyutuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı’na soru önergesi verdi. Kenanoğlu soru önergesinde “Diyanet İşleri Başkanlığınca hangi Alevi vakıf veya dernekleri ile sözde Aleviliği yurtdışında doğru anlatma projeleri üzerinden protokol yapılmıştır?” diye sordu.

Gazeteci İnci Aydın yargılandığı davada beraat etti

Yeni Yaşam Gazetesi Yazıişleri Müdürü İnci Aydın, "örgüt propagandası" iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.