Türkiye’nin ilk ve tek vegan festivali ‘Didim Vegfest’ bu yıl online yapılacak

Vegan yaşam felsefesinin yayılması ve hayvan özgürlüğü mücadelesinin artması amacıyla Didim’de, 2017 yılından bu yana  düzenlenen Türkiye'nin ilk vegan festivali "Didim Vegfest", bu yıl 28-29-30 Mayıs tarihlerinde dijital olarak düzenlenecek.

Türkiye’nin ilk ve tek vegan festivali ‘Didim Vegfest’ bu yıl online yapılacak
01 Nisan 2021
16:58

Didim 3 senedir düzenlediği festivaller ile vegan dostu kent olma yolunda ilk adımlarını attı. Didim Belediyesi aldığı bazı kararlarla da hayvan özgürlüğü mücadelesine destek verici yönde ilerlemeye başladı. Etkinliklerde havai fişek kullanımını durduran belediye,ilçede fayton kullanımını da engelledi. 

Bunun yanı sıra Didim Belediyesi, belediyenin korumakla yükümlü olduğu hayvanları hiçbir şekilde denek olarak laboratuvarlara göndermeyeceğine yönelik bir karar çıkardı. Bu karar ile Didim Belediyesi Türkiye'nin ilk deneysiz belediyesi oldu. 

"Bu felsefe'nin yayılmasına ve artmasına daima yardımcı olacağız"

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, buyıl online olarak düzenlenecek "Didim Vegfest" ile ilgili yaptığı açıklamada,"Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle geçen yıl festivalimizi düzenleyemedik. Her türlü canlılığa ve doğaya bütünüyle saygı duyan bu felsefeyi 3 yıl boyunca düzenlediğimiz festivallerimiz ile önce Türkiye'ye, ardından avrupa ve dünya'ya tanıtmayı başardık. Azmimizden bir şey kaybetmedik. Yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, bizlere destek olacağınıza inancımız sonsuz. Bizler de bu felsefe'nin yayılmasına ve artmasına daima yardımcı olacak, dayanışma ile birlikteliğimizi perçinleyeceğiz. Bu yıl 28-29-30 Mayıs tarihlerinde Didim VegFest Online ile evlerinize konuk oluyoruz. Vegan Dostu, İyi Yaşam Kenti Didim'den tüm Vegan dostlarımıza, Didim halkı adına sevgi ve saygılarımı yolluyorum."

Didim Vegfest Onlıne'da neler olacak?

28-29-30 Mayıs tarihlerinde dijital yayın kanallarında prömiyeri yapılacak Didim VegFest, söyleşiler, atölyeler, konserler ve canlı yayınlar ile pandemi sürecinde internet üzerinden içerik takip etme alışkanlığı gittikçe artan kullanıcılar ile birlikte çok geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Aynı zamanda İngilizce altyazı desteği ile yapılacak yayınlar aracılığıyla vegan yaşam felsefesine uluslararası bir katkı sağlamak ve gelecek yıllarda bu felsefeye daha fazla dikkat çekmek amaçlanıyor.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı,103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

Ali Kenanoğlu: Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile yurtdışına gönderilen sözde “Alevi uzmanı” kişi sayısı kaçtır ve bunların kaçı geri dönmemiştir?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, kısa bir süre önce kamuoyuna yansıyan gri pasaport aracılığıyla yapılan ve Diyanet’e uzanan insan kaçakçılığının sözde Alevi boyutuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı’na soru önergesi verdi. Kenanoğlu soru önergesinde “Diyanet İşleri Başkanlığınca hangi Alevi vakıf veya dernekleri ile sözde Aleviliği yurtdışında doğru anlatma projeleri üzerinden protokol yapılmıştır?” diye sordu.

Gazeteci İnci Aydın yargılandığı davada beraat etti

Yeni Yaşam Gazetesi Yazıişleri Müdürü İnci Aydın, "örgüt propagandası" iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.