Tutuklu DBB Eşbaşkanı Mızraklı'dan Charlie Chaplin'li 1 Mayıs açıklaması

Görevden alınarak yerine kayyım atandıktan sonra 22 Ekim 2019’da tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, 1 Mayıs'a ilişkin açıklama yaptı. 

Tutuklu DBB Eşbaşkanı Mızraklı'dan Charlie Chaplin'li 1 Mayıs açıklaması
01 Mayıs 2021
11:07

Charlie Chaplin’in bozulan ekonomik ve toplumsal koşulları, artan işsizlik sorununu dile getiren "Modern Times” filminden bir kesiti alıntılayan Mızraklı, şu mesajı paylaştı: "Alınterini emeğe dönüştürerek yaşamımızı gökkuşağı renklerle buluşturan, hak ve özgürlük mücadelesi vererek demokratik direnişi örgütleyenlerin dünyayı değiştirme istemidir 1 Mayıs... Çalarak değil çalışarak emek yaratanların günü kutlu olsun!  Roja ked û kedkarên cîhanê piroz be."

Şenyaşar Ailesi: Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz

Şenyaşar ailesi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün resmi Twitter hesabnı ve Adalet Bakanlığının hesabını etiketleyerek, “Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.