Twitter test ettiği ‘Bahşiş Kutusu’ özelliğini aktifleştirdi

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter, Tip Jar (Bahşiş Kutusu) özelliği için şirkete rapor sunan Jane Manchun Wong’un önerisi doğrultusunda yeni özelliğin bazı hesaplar için aktif ettiğini duyurdu.

Twitter test ettiği ‘Bahşiş Kutusu’ özelliğini aktifleştirdi
07 Mayıs 2021
12:12

Şimdilik belirli kullanıcılar için aktifleşen Tip Jar (Bahşiş Kutusu) özelliği hem iOS hem de Android kullanıcılarının kullanımına sundu. Henüz Twitter web sürümünde yer almayan özelliğin yakın zamanda aktif olacağı tahmin ediliyor.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, gazeteciler, uzmanlar ve içerik oluşturucular ile sınırlı olan Bahşiş Kutusu özelliği sadece İngilizce dil seçeneğini kullanan kişiler tarafından görülebilecek. Firmanın Bahşiş kutusu özelliğini yakın zamanda diğer dil seçenekleri için de aktif edeceği düşünülüyor.

Kullanıcılar, takip et butonunun yanında bulunan para ikonuna tıklayarak özelliğin aktif olduğu kişilere bahşiş verebilecek. Ayrıca kullanıcılar, bahşiş vermek için Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo ödeme yöntemlerinden birini seçebilecek.

Türkiye’de yaşayan Twitter kullanıcıları Paypal ile ödeme yapamadığı için şirketin herhangi bir alternatif ödeme yöntemi ekleyip eklemeyeceği henüz bilinmiyor.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

MEB'den illere ana sınıfı genelgesi: Köylerde 5 çocuk için ana sınıfı açılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yaptı. Düzenlemeye göre, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılabilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı 10’dan 5’e düşürüldü.

ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu

ABD, 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarını “Çin'de devam eden insan hakları ihlalleri” gerekçesiyle diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.