Ukrayna'da 3 Rus kanalına yayın yasağı getirildi

Ukrayna, Rusya’ya uyguladığı boykot listesine yeni bir madde ekleyerek bazı Rus televizyon kanallarına yayın yasağı getirdi.

Ukrayna'da 3 Rus kanalına yayın yasağı getirildi
03 Şubat 2021
12:41

Ukrayna, Rusya ile 2014 yılında girdiği askeri ve siyasi alandaki çatışmalardan sonra çeşitli alanlarda Rusya’ya yaptırım uygulamaya başladı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin talimatıyla yaptırımlar listesine yeni bir madde daha eklendi ve Ukrayna’da yayın yapan 3 Rus kanalına yayın yasağı getirildi.

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi’nin aldığı karar, Ukrayna Devlet Başkanı tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi. 112 Ukraine, NewsOne ve ZIK isimli kanalların Ukrayna'da 5 yıl boyunca yayın yapmaları yasaklandı. Adı geçen kanallar Ukrayna’da sadece YouTube üzerinden yayınlarını sürdürebilecek.

Papa Erbil'e geçti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Erbil Havalimanı’nda Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Kopenhag Üniversitesi: Yapay zeka, kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ediyor

Kopenhag Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, yaklaşık 4 bin Danimarkalı Covid-19 hastasından elde edilen veriler ışığında yapay zekanın kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ettiği belirtildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.