Uluslararası Af Örgütü'nün yeni genel sekreteri: Sağlık krizi ‘bozuk’ politikaları açığa çıkardı

Uluslararası Af Örgütü'nün yeni genel sekreteri Agnès Callamard, aşılara ulaşımdaki eşitsizliğe ve pandemi döneminde hükümetlerin politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Uluslararası Af Örgütü'nün yeni genel sekreteri: Sağlık krizi ‘bozuk’ politikaları açığa çıkardı
08 Nisan 2021
17:07

Mart ayı sonunda Uluslararası Af Örgütü'nün yeni genel sekreteri görevine başlayan Callamard, Fransa’da yayın yapan bir televizyon kanalındaki konuşmasında, “Çin'de ortaya çıktığından beri, pandemi yaklaşık 2,9 milyon can aldı ve dünya çapında en az 130 milyon insanı enfekte etti” bilgisini alıntılayarak, hükümetleri küresel çağrılara uymamakla eleştirdi.

“Uluslararası kuruluşlardan düzenli olarak küresel dayanışma çağrılarına rağmen, rakamlar aşılara erişimde eşitsizliğin arttığını gösteriyor” diyen Callamard, pandemiye yanıt verirken, çoğu hükümetin "en savunmasız, en yoksul ve kadınları başarısızlığa uğrattığını" söyledi.

Af Örgütü'nün yıllık raporuna değinen Callamard, sağlık krizinin "bozuk" politikaları açığa çıkardığını ve işbirliğinin ileriye dönük tek yol olduğunu söyledi. (HABER MERKEZİ)

Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı,103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

Merkel: Bir ülkede AİHS tehlikedeyse bu Avrupa Konseyi açısından alarm olmalıdır

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa Konseyi üyelerini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını "hızlı ve kapsamlı bir şekilde" uygulamaya çağırdı.

Dicle'nin mRNA projesine destek

Dicle Üniversitesinin multiple skleroz hastaları için mRNA projesinin, TÜBİTAK tarafından desteklendiği bildirildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.