Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali 'Edebiyat aşktır' sloganıyla edebiyatseverleri bir araya getirecek

"Edebiyat aşktır" sloganıyla düzenlenen Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali'ne, bu yıl 10 ülkeden edebiyatçılar katılacak. 

Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali 'Edebiyat aşktır' sloganıyla edebiyatseverleri bir araya getirecek
28 Ekim 2021
13:30

Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, edebiyat dünyasını önemli isimlerini İzmir'de buluşturuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5'ncisi düzenlenen festivalin teması “Akdeniz”, sloganı ise "Edebiyat aşktır" olarak belirlendi. 31 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında yapılacak festival, kent merkezinin yanı sıra birçok ilçede  yapılacak. Festival kapsamında, konser ve tiyatro gösterimleri de  yapılacak.

Her yıl yurt dışından çok sayıda yazar ve şairi konuk eden festivale bu yıl, Almanya, Fas, Fransa, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Lübnan, Mısır, Tunus, Yunanistan’dan edebiyatçılar katılacak. 

Edebiyatseverlere doyurucu bir program sunan festival kentin farklı noktalarında etkinlikler düzenlenecek. Masal Kürsüsü ve Kısa Öykü Kürsüsü ile amatör yazarlar, eserlerini okuyucularla buluşturacak. 

ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu

ABD, 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarını “Çin'de devam eden insan hakları ihlalleri” gerekçesiyle diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu. 

4 ilde miting yapacak olan KESK: Türkiye'de ILO sözleşmesine göre asgari ücret belirlenmiyor

Asgari ücretin vergi dışı tutulmasını talep eden KESK Eşbaşkanı Şükran Kablan Yeşil, temel gıda maddelerine yapılan zamlar düzenlenmeden asgari ücretlilerin kayıplarının giderilemeyeceğini söyledi. Yeşil, Türkiye'nin onayladığı ancak gereklerini yerine getirmediği Birleşmiş Milletler'in bir ihtisas kuruluşu olan Uluslararası Çalışma Örgütü'ne (ILO) göre asgari ücretin belirlenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Mahkemeden MA'nın 'Jandarma Kürtçe mevlidi kesti' haberine takipsizlik kararı

 “Jandarma Kürtçe mevlidi kesti: Ya Türkçe ya Arapça oku” başlığıyla servis ettiğimiz habere ilişkin Mezopotamya Ajansı Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ferhat Çelik hakkında açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.