Van-Hakkari Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Şin: Önlemleri elden bırakmamalı

Van-Hakkari Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Rıdvan Şin, "kontrollü normalleşme süreci" sonrası oluşan rehavet ortamından kaynaklı vaka sayılarında ciddi artışların yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Van-Hakkari Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Şin: Önlemleri elden bırakmamalı
06 Mart 2021
12:43

1 Martta açıklanan kontrollü normalleşme süreci ile önümüzdeki süreçte vaka sayılarında ciddi bir artış yaşanabileceği uyarısında bulunan Dr. Şin, insanların rehavete kapılmaması ve kurallara dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Salgına karşı tüm alanlarda mücadele verilmesi gerektiğine dikkati çeken Şin, "Önümüzdeki süreçte insanlar rehavete kapılacak. Kafeler, düğün salonları, taziyelerde insanlar yan yana gelecek. Bu da vakaların artacağını gösteriyor. Hijyen, mesafe ve maske kurallarına kesinlikle uyulmalı" dedi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Covid-19 risk haritasının yanlış olmadığını ancak kimi eksiklikler barındırdığını dile getiren Şin, salgınla mücadelede kolektif bir çalışma yürütülmesini gerektiğini söyledi. Türk Tabipleri Birliği’nin çalışmalara dahil edilmesi gerektiğini vurgulayan Şin, "Bu durum halka da daha inandırıcı gelir. Kısıtlamanın olduğu dönemde vakaların azaldığını gördük. Kısıtlamaların doğru yapıldığı tartışılır. Eksiklikler ve problemler var. Kısıtlamaların bütün kesimlere eşit dağıtılması lazımdı. Bu konuda daha tutarlı bir politikanın yürütülmesi gerekiyor” diye belirtti. Salgına karşı alınması gereken önlemin "cezalandırma" olmaması gerektiğine vurgu yapan Şin, bu noktada salgına karşı bilinçlerdirme politikasının devreye sokulmasını istedi. Şin, zorlayıcı önlemlerle sonuç alınamayacağına işaret etti. 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı,103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

Mardin'de ‘sahte avukat’ dolandırıcılığı

Mazıdağı'nda kendisini avukat olarak tanıtarak onlarca kişiyi dolandıran Abdurrahman B., fark edilmesinin ardından tutuklandı. 

Hekimlerden çağrı: Salgını fırsata çevirmek isteyen özel hastaneler kamulaştırılmalı

İstanbul Tabip Odası, özel hastanelerde koronavirüs (Kovid-19) hastalarının gerek yoğun bakım sürecinde gerekse yataklı servislerde her türlü işlem, girişim, tetkik, tahlil için ücret talep edilmesine ilişkin şikayetlerin artması üzerine açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.