Van’da Kadın Doğa Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Tiyatro Mencel tarafından düzenlenecek Kadın Doğa Kültür ve Sanat Festivali başlıyor. 

Van’da Kadın Doğa Kültür ve Sanat Festivali başlıyor
20 Ağustos 2021
11:13

Tiyatro Mencel tarafından düzenlenecek ve 3 gün sürecek olan Kadın Doğa Kültür ve Sanat Festivali yarın Van’da başlıyor. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü’nün bahçesinde yarın fotoğraf sergisiyle başlayacak festivalde, akşam ise Jin MA’dan Nuray Balık, Van Barosu Toplantı Salonu’nda konser verecek. 

Festivalin ikinci gününde ise, saat 11.00’da Başkale travertenlerinde “Enstrümantal Divanı”yla başlayacak program, HDP İl Örgütü’nde dengbêjler, Xalide Muqades, Meryem ve Perîxan “Dengbej Divanı” ve “Annnemin şarkısı” film gösterimiyle sona erecek. 

Festivalin son gününde ise, Urartu Oteli’nde saat 13.00’da Drama atölyesi düzenlenecek. Festival akşam saat 19.00’da Koma Aryen’in vereceği konserle sona erecek.

Hayali gerçekleşemedi ama dengbêjliğiyle Kürt tarihine ışık tutuyor

Çocukluk hayali olan Erîvan Radyosu'nda klam söylemeyi gerçekleştiremeyen dengbêj Mistefa, inşaatta, köy odalarında ve sokakta seslendirdiği klamlarla Kürt kültür ve tarihine ışık tutuyor.

Evini atölye olarak kullanan ressam, 48 yıldır Türkiye’nin demokrasisizliğini resmediyor

Türkiye’nin “Demokrasisizlik” tarihini çizdiğini söyleyen ressam Ramazan Soğukpınar, Roboski, Şengal, Halepçe ve Ankara Gar katliamları gibi birçok olayı resmetti. 

CHP'li Erol tepkiler üzerine Ana Fatma'daki tableti kaldırdı

Ana Fatma Ziyareti’ne isminin yazılı olduğu tableti asan CHP’li Gürsel Erol, gelen tepkiler üzerine mermer tableti kaldırmak zorunda kaldı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.