Veliler yüz yüze eğitim için imza topladı

Eğitim Sen, Veli Der, ÖVDER yüz yüze eğitimin başlaması için imza kampanyası başlattı.

Veliler yüz yüze eğitim için imza topladı
19 Ağustos 2021
19:56

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Veli Öğrenci Derneği (Veli-Der) ve Öğrenci Velileri Derneği (ÖVDER), salgın nedeniyle iki yıla yakındır öğrencilerin gördüğü uzaktan eğitim sistemine son verilerek, yüz yüze eğitimin başlaması için Karşıyaka çarşı girişinde stant açtı. Stantta okulların açılması için imza kampanyası başlatıldı.

Stant alanında konuşan İzmir Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Veysel Beyazadam, yüz yüze eğitim için yetkililerin görevini yerine getirmesini isteyerek, "Öğrencilerin en temel ihtiyaçları olan beslenme, sağlık ve eğitim koşulları tüm sorunlarıyla devam ediyor. Eğitim hakkı pekçok uluslararası belgede diğer insan haklarını en önemli koşulları olarak ilerliyor. Eğitim temel bir İnsan hakkı olması kamusal sorumluluğu yani devletin güvencesinde bir ayrım gözetilmeden yapılmış olması gerekir” diye belirtti.

Eğitimin kendi kaderine terk edilecek bir durum olmadığını söyleyen Beyazadam, “Özellikle salgın sürecinde eğitime ayrılan bütçenin yetersizliği, öğretmen atamalarındaki yetmezlikler çocuklarımız adeta kaderlerine mahkum bırakılmaya çalışılmaktadır. Yüz yüze eğitimin derhal başlaması için imza kampanyası başlatıyoruz" dedi.

Beyazadam, yüz yüze eğitim yapılıncaya dek eylemlerin süreceğini de sözlerine ekledi.

Eğitim Sen'li kadınlardan kampanya: Toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi yaşamsaldır

Eğitim Sen üyesi kadınlar, eğitim sistemindeki cinsiyetçiliğe dikkati çekerek, "Toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi yaşamsaldır" kampanyası başlattı.

7 yıl aradan sonra toplanan Milli Eğitim Şurası'ndaki oylamada 128 maddede tavsiye kararı alındı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında toplanan 20. Milli Eğitim Şurası dünkü özel ihtisas komisyonlarında görüşülen 124 madde ile genel kurula sunulan 4 yeni önerinin oylaması yapıldı. Oylama sonucu kabul edilen toplam 128 madde, 20. Milli Eğitim Şurası tavsiye kararı olarak kayıtlara geçti.

Eğitim Sen: Öğretmenlerin iradesi dışında masa başında hazırlanan meslek kanununu kabul etmiyoruz

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın zamanda TBMM’ye sunacaklarını söylediği ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin, “Cumhurbaşkanı’nın himayesinde yapılan 20. Milli Eğitim Şûrası’nı uyarıyoruz; öğretmenlerin iradesi dışında masa başında hazırlanan meslek kanununu kabul etmemiz mümkün değildir” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.